WYŚCIGI GÓRSKIE: MÓWIĄ PRZED SOPOTEM

W nadchodzący weekend w Trójmieście zostanie rozegrany 15. Wyścig Górski – siódma i ósma runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Do rywalizacji w zawodach zgłosiło się 66 zawodników. Oto co powiedzieli przed startem:

Mariusz Stec: Nareszcie jest wyścig na który czekałem przez cały rok. To taka trasa którą mógłbym jeździć non stop. Jest piękna pogoda, dobre nastroje, a ja po raz pierwszy mam na samochodzie dwóch braci Marcina i Sławka Cichockich czyli Audio Świat i AV Partner. Jeżeli chodzi o przygotowanie samochodu to silnik Wiesław Stec, elektronika Mateusz Bieńkowski i zawieszenie Krzysztof Gołąb, całość poskładana przez naszych niezastąpionych mechaników. Wszystkim serdecznie dziękuję.
Ten weekend wyścigowy potraktuję trochę wakacyjnie jedzie ze mną cała rodzina, a samochód w prezencie dostał nowe zielone felgi. Zapraszam na trasę i mojego facebooka gdzie będą zamieszczane bieżące informacje. Partnerami w 7. I 8. rundzie są: Sonax, AudioŚwiat.pl, AV Partner, Lubelskie Smakuj Życie.

Michał Bąkiewicz: Przed nami kolejny wyścigowy weekend, tym razem będzie to mój debiut na trasie w Sopocie. W mojej klasie pojemnościowej nie zgłosił się niestety żaden inny zawodnik, więc pozostaje konfrontacja z zawodnikami w mocniejszych samochodach grupy historycznej. Myślę, że sama trasa dostarczy wielu cennych doświadczeń – według informacji jakie zebrałem jest ona bardzo wymagająca z uwagi na śliską i niezbyt równą nawierzchnię. Samochód Suzuki Swift 1300 GTI w klasie HS/J-1300 jest już po testach. Ciągle szukamy optymalnych nastawów zawieszenia samochodu, w weekend okaże się czy poczynione zmiany sprawdzą się podczas kolejnej rundy GSMP w Sopocie. Sponsorami zespołu są: Orlen Oil, producent olejów dla motoryzacji marki Platinum, Urząd Miasta Płocka, Peter-Gum, płocki oddział firmy S-Plus. Partnerem zespołu jest Prince. “Fotkę” wykonał Arkadiusz Bar.