WYŚCIGI GÓRSKIE: NA MAGURĘ MAŁASTOWSKĄ PO NOWYM ASFALCIE

Magura_zaja1

Do organizatora 5. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska – Automobilklubu Bieckiego, napływają zgłoszenia zawodników. Podobnie jak rok temu, impreza będzie III i IV rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Po ubiegłorocznej zmianie konfiguracji trasy – przesunięciu startu i dołożeniu atrakcyjnego dla kibiców ostrego lewego zakrętu, kolejnym krokiem było położenie na nowym fragmencie świeżej, równej nawierzchni asfaltowej.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT


 

W nowej konfiguracji trasa liczy 3610 metrów, różnica wzniesień to 192 metry.

Magura_zaja2

Rok temu, przy pięknej, słonecznej pogodzie, na starcie wyścigu pojawiło się 70 kierowców, zarówno w sobotę jak i w niedzielę na najwyższym stopniu podium stanął późniejszy mistrz Polski Waldemar Kluza, który zapowiada oczywiście swój start także w tym roku.

Podczas rozgrywanego pomiędzy 15 a 17 czerwca wyścigu kibice zobaczą kierowców podczas 1 podjazdu zapoznawczego, 4 treningowych i 4 wyścigowych. Zawody rozpoczną się w piątek technicznym Badaniem Kontrolnym na Rynku w Gorlicach.

Organizatorzy podkreślają bardzo dobrą współpracę z władzami samorządowymi województwa, powiatu oraz miejskimi i gminnymi Gorlic i Sękowej, doceniającymi promocyjną rolę tego typu wydarzeń.

Karol Górski, Starosta Gorlicki: Już kolejny raz, odbywa się wydarzenie sportowe o tak dużej randze. Chciałby także podkreślić fakt, iż każda kolejna edycja wyścigu przyciąga coraz większą liczbę zawodników i kibiców. Magurski Wyścig Górski to również znakomita okazja do promocji naszego regionu na arenie ogólnopolskiej. Jestem przekonany, że i tym razem zawody będą niezwykle emocjonujące, a fani sportów samochodowych zobaczą rywalizację przebiegającą na najwyższym poziomie sportowym.

Więcej informacji: www.wyscigmagura.pl .

Fot.: Agnieszka Wołkowicz (Agencja UMA)