WYŚCIGI GP2: MIROCHA BĘDZIE TESTOWAŁ W HISZPANII

Kevin Mirocha weźmie udział w oficjalnych, posezonowych testach zespołów GP2, które zostaną przeprowadzone w Jerez de da Frontera, w Hiszpanii. Polski kierowca otrzymał zaproszenie od kilku czołowych teamów wyścigowej serii stanowiącej przedsionek Formuły 1.

Pierwszego dnia na torze w Andaluzji, Kevin Mirocha (21 lat) przeprowadzi testy wraz z zespołem Carlin, a w drugim będzie zasiadał za kierownicą samochodu teamu iSport International.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wezmę udział w oficjalnych testach GP2. To będzie dla mnie znakomity sprawdzian formy, okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń, a przede wszystkim możliwość poznania nowych teamów i ich systemów działania. Bez uczestnictwa w tych testach trudno wybrać odpowiedni zespół GP2 w kontekście moich przyszłorocznych planów. Po udanym sezonie w Formule 2, w którym w drugiej połowie roku zdobyłem najwięcej punktów wśród wszystkich zawodników i 6 razy stałem na podium jestem gotowy do podjęcia kolejnego wyzwania. Bardzo dziękuję mojemu sponsorowi, firmie Cyfrowy Polsat, bez której wsparcia moja droga do wymarzonej Formuły 1 nie byłaby możliwa – powiedział Kevin Mirocha.

– Spośród kilku propozycji testów od zespołów GP2 wybraliśmy dwa teamy należące od lat do czołówki tej serii wyścigowej. Każdy z nich ma na swoim koncie liczne sukcesy nie tylko w tej prestiżowej rywalizacji jaką jest GP2. Kevina czekają dwa dni bardzo ciężkiej pracy, które powinny stanowić kolejny krok w rozwoju jego talentu na drodze do wymarzonej Formuły 1. Znając jego pracowitość i sumienność nie mam wątpliwości, że ten czas wykorzysta w najlepszy z możliwych sposób. Dla mnie testy w Jerez będą z kolei kolejną okazją do przeprowadzenie licznych rozmów z szefami zespołów wyścigowych, które mam nadzieję, doprowadzą do przyszłorocznych startów Kevina za kierownicą konkurencyjnego samochodu – dodał Maurycy Kochański, menedżer polskiego zawodnika.

Seria wyścigowa GP 2 istnieje od 2005 roku i została utworzona z inicjatywy między innymi Bernie’ego Ecclestone’a. Samochody startujące w GP2 są wzorowane na konstrukcjach z Formuły 1. Nadwozia wykonane z włókna węglowego dostarcza znana włoska firma Dallara, a jako źródło napędu służą czterolitrowe silniki V8 firmy Mecachrome (Renault) o mocy ponad 600 KM. Samochody rozwijają prędkości maksymalne do 330 km/godz, a do 200 km/godz przyspieszają w czasie 6 sekund.

W kolejnych sezonach zwycięzcami GP2 byli kierowcy znani później ze startów w Formule 1: Nico Rosberg (2005), Lewis Hamilton (2006), Timo Glock (2007, iSport International), Nico Hulkenberg (2009), Pastor Maldonado (2010), Romain Grosjean (2011). Karierę w GP2 mają za sobą również: Heikki Kovalainen, Sergio Perez, Charles Pic, Witalij Pietrow, Nelsinho Piquet i Bruno Senna.

Seria GP2 towarzyszy Formule 1 podczas weekendów Grand Prix, a w sezonie 2012 obejmowała 12 rund rozgrywanych w Malezji, Bahrajnie (x 2), Hiszpanii (Barcelona oraz Walencja), Monako, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Belgii, Włoszech i Singapurze.