WYŚCIGI: LISOWSKI PIERWSZYM POLAKIEM W GT SERIES?

ML_1_4

Na hiszpańskim torze Navarra trwają zimowe testy fabrycznego zespołu Audi. W testach, które wyłonią kierowcę na przyszły sezon bierze udział polski kierowca, Mateusz Lisowski.

Wszystko wskazuje na to, że jest w ścisłej czołówce kandydatów do zespołu, który wygrał tegoroczną serię FIA GT. Mateusz zasiadł za kierownicą Audi R8 LMS Ultra, a nad stanem technicznym tego bolidu czuwa Roland Wall, inżynier Renault F1, obecnie inżynier Grupy Volkswagen.


Zobacz także:
SPORT


ML_2_1

O angażu do W Racing Team zadecydują wyniki uzyskane podczas czterech przejazdów testowych.

Mateusz Lisowski: Tor Circucito de Navarra jest bardzo szybki i techniczny a takie lubię najbardziej! Nie mówię o pobiciu rekordu okrążenia, ponieważ jesteśmy tylko na testach, które mają być kluczem wyboru zawodnika na przyszły sezon. Wierzę jednak, że jest do pobicia… Praca w zespole, z drugim zawodnikiem to wskaźniki decydujące o naszej współpracy. Jestem zmotywowany do najlepszego wyniku. Roland Wall, inżynier, który będzie ustawiał moje Audi R8 LMS wypytał chyba już o wszystko. Pracował dla zespołu Renault F1. W chwili obecnej jest kluczową osobą od ustawień w Grupie Volkswagen. Jednak to czasy, moja opinia po przejechaniu wielu okrążeń będzie najważniejsza do finalnych ustawień.

ML_3_2

Mateusz Lisowski: W harmonogramie mamy cztery godziny testów, wiele rozmów i decyzji, które wpłyną na finalną decyzję. Jest wiele składowych, które pozwalają myśleć pozytywnie. Auto testowałem już w swojej historii startów, robiłem czasy lepsze od kierowców fabrycznych, teraz należy to powtórzyć! Cały zespół W Racing Team widzi naszego partnera otoMoto.pl na swoim aucie, a mnie w środku… Mówią, że chcą w przyszłym roku zdobyć kolejny tytuł mistrzowski. Ja jestem gotowy!

ML_4_3