WYŚCIGI: MATEUSZ LISOWSKI TESTOWAŁ WE FRANCJI

ML_b (2)

Na francuskim torze – znanym z Formuły 1 – Circuit Paul Ricard, odbyły się testy dla zespołów, które będą uczestniczyć w wyścigach Blancpain GT Series.

Wśród zawodników pokonujących okrążenia toru w Le Castellet nie zabrakło oczywiście Mateusza Lisowskiego – kierowcy Belgian Audi Club Team WRT.


Zobacz także:
SPORT


Mateusz Lisowski: Pierwszy raz jeździłem na Paul Ricard i muszę przyznać, że to bardzo ciekawy obiekt. Bez wątpienia przypadł mi do gustu. To jeden z najfajniejszych torów, jakie widziałem. Samochód pracował bardzo dobrze, jestem z niego bardzo zadowolony. Cieszę się, że dopisała nam pogoda i nie padało. Dzięki temu miałem okazję poznać zachowanie samochodu na suchym asfalcie. Podczas poprzednich testów lało jak z cebra, więc zebraliśmy zupełnie inne doświadczenia. Nie jeździliśmy zbyt wiele, bo francuski tor nie widnieje w kalendarzu cyklu Blancpain GT Series, ale i tak wykręcaliśmy bardzo dobre czasy, zarówno ja, jak i mój zmiennik. Dlatego wyjeżdżam z Francji podbudowany i w naprawdę dobrym nastroju. Dla mojego zespołu najważniejsze będą testy, które odbędą się za dwa tygodnie na belgijskim torze Zolder. To będzie dla nas ostatni i kluczowy etap przygotowań do sezonu, w którym z pewnością będziemy chcieli walczyć o tytuł w naszej kategorii.

ML_3

Kalendarz BlancPain GT Sprint Series 2014:
* 18-21 kwietnia Nogaro (Francja)
* 17-18 maja Brands Hatch (Wielka Brytania)
* 4-6 lipca Zandvoort (Holandia)
* 22-24 sierpnia Slovakia Ring (Słowacja)
* 5-7 września Algarve (Portugalia)
* 10-12 października Zolder (Belgia)
* 1-2 listopada Baku (Azerbejdżan)