WYŚCIGI: MICHAŁ BRONISZEWSKI JEDZIE WE WŁOSZECH

Vallelunga

W nadchodzący weekend Michał Broniszewski wystartuje za kierownicą samochodu Ferrari 458 Italia GT3 zespołu Kessel Racing w wyścigu 6-godzinnym na torze Autodromo di Vallelunga niedaleko Rzymu, noszącym imię słynnego włoskiego kierowcy Piero Taruffi.

Wyścig znany dawniej pod nazwą 6 ore di Vallelunga od dwóch lat dzięki wsparciu władz „wiecznego miasta” nosi nazwę 6 Ore di Roma. Partnerami Michała Broniszewskiego w załodze będą ubiegłoroczny mistrz International GT Open w klasie GTS, Włoch Daniel Zampieri oraz Amerykanin Stephen Earle.


Zobacz także:
SPORT
WYŚCIGI – MICHAŁ BRONISZEWSKI


Michał Broniszewski: Startowałem w Vallelundze już trzy razy i to z powodzeniem. W 2010 roku zajęliśmy wraz z Philippem Peterem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a dwa lata temu wygraliśmy klasę w załodze z szefem zespołu Ronnie Kesselem i od dawna związanym z zespołem Stephenem Earle z San Antonio w Teksasie, który jedzie z nami i tym razem.

W wyścigu weźmie udział ponad 35 załóg i ponad 100 kierowców. Obok Kessel Racing w stawce nie zabraknie czołowych zespołów i kierowców kategorii GT, a stawka będzie jak co roku bardzo mocna. Warto przypomnieć, że cztery lata temu w barwach zespołu Kessel Racing startował w Vallelundze dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi, jak zawsze z numerem 46 i zajął trzecie miejsce w klasie GT3!

Michał Broniszewski: Znam dobrze tor Vallelunga. Jest kombinacją szybkich partii i kilku wolniejszych zakrętów. Na torze będzie panował spory tłok, zwłaszcza w pierwszych godzinach wyścigu. Trzeba będzie bardzo uważać podczas dublowania słabszych samochodów.

Wyścig 6 Ore di Vallelunga rozgrywany jest od 1973 roku. Do roku 1980 był rundą mistrzostw świata marek w wyścigach długodystansowych. Obecnie, chociaż nie zaliczany do żadnego prestiżowego serialu, cieszy się dużym prestiżem. W przeszłości wygrywali tu między innymi tak legendarni kierowcy, jak Henri Pescarolo czy Jacky Ickx, a także Pedro Lamy i Gianmaria Bruni.

Tor Autodromo di Vallelunga Piero Taruffi, zbudowany został w 1951 roku na terenie dawnego hipodromu, 30 km na północ od Rzymu. Długość okrążenia wynosi blisko 4,1 km.

Przebieg wyścigu, jak również sobotniej sesji kwalifikacyjnej będzie można śledzić na stronie http://www.gruppoperonirace.it.