WYŚCIGI: NATALIA KOWALSKA POWRACA ZA KIEROWNICĘ

Po 18 miesiącach, po kilku operacjach ręki, miesiącach ćwiczeń i rehabilitacji, Natalia Kowalska wraca do ścigania – do bolidu serii GP3. Zawodniczka została zaproszona do projektu zorganizowanego przez Sports Solutions and Management, pt. YouWin GP.

Projekt prowadzą szefowie SSM, Brendan Beekan i John Cowan z brytyjskiego Spirit Motosport.

Natalia, ścigała się w FIA Formula 2 w 2010, punktując w debiutanckim sezonie w tej serii. Powróciła do ścigania w F2, z okrojonym programem wyścigowym w 2011 roku, ale kontuzje spowodowały kolejną przerwę w startach. Od tego czasu ciężko pracowała nad powrotem do formy. Udało jej się dojść do pełni sił – po 18 miesiącach całkowitego rozbratu z autem wyścigowym, dołączyła – obok Kat Impey – do zespołu, SSM.

John Cowan: Dziewczyny będą korzystać ze wszystkich usług managementowych firmy, m.in.: negocjacje kontraktów, prowadzenie rozmów sponsorskich, działania PR jako cel do rozwoju kariery i zabezpieczenia najlepszych miejsc za kierownicą aut w najlepszych seriach wyścigowych.

YouWin specjalnie do tego celu założył stronę zadedykowaną podkreśleniu sponsoringu zespołu, YouWin.GP. Dodatkowo partnerem i sponsorem zawodniczek został BodyHelix Europe, wiodący dostawca technologii kompresji sportowych dla najlepszych sportowców.

Sports Solutions and Management, firma powiązana ze Spirit Motorsport, pracuje nad zabezpieczeniem finansowym projektu, aby umożliwić zespołowi i kierowcom dołączenie do serii GP3 we współpracy z istniejącym teamem w tej serii. Wyścigi odbywają się na tych samych torach co Formuła 1, w czasie tych samych weekendów, w których odbywają się wyścigi cyklu Grand Prix F1.

Brendan Beeken, szef SSM: Kat i Natalia to utalentowani i oddani kierowcy, których umiejętności zasługują na uznanie i dalszy progres. Zabezpieczenie najlepszego miejsca w zespole, jak i potrzebnego finansowania jest kluczowe, aby wykonać jakikolwiek krok w tak niesamowicie konkurencyjnym sporcie. Jednakże przekonani jesteśmy, że kombinacja naszego profesjonalizmu i doświadczenia, z ich motywacją i umiejętnościami pozwoli Natalii i Kat na osiągnięcie ich podstawowego celu – ścigania w Formule 1. Już teraz zaczynamy współpracę od treningów na symulatorze jednego z zespołów F1 w Wielkiej Brytanii, aby w następnym tygodniu testować bolidy GP3 na torze w Jerez w Hiszpanii. Był taki okres, kiedy bycie kobietą w motorsporcie był progiem nie do przeskoczenia, aby dotrzeć na szczyt. Jednakże dziś, kiedy kobiety ścigają się na najwyższym poziomie, a zespoły Formuły 1 wybierają kobiety jako kierowców testowych, to już nie jest problemem. W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w wyścigach, potrzeba umiejętności, talentu i pełnej determinacji, których Kat i Natalii nie brakuje, połączonych z efektywnym zarządzaniem i zabezpieczeniem finansowym. Rolą SSM jest pomoc naszym klientom i poprowadzenie ich kariery na wyższy poziom. Mamy zespół doświadczonych osób – zaangażowanie specjalistów z SSM w negocjowanie kontraktów, PR czy sponsoring pomoże zarówno Natalii jak i Kat robić to co robią najlepiej- ścigać się. Współpraca z BodyHelix Europe oraz YouWin.GP to pierwszy krok i teraz będziemy pracować, aby dziewczyny mogły zrealizować pełen sezon w GP3, gdzie pod czujnym okiem teamów F1 i światowych mediów motosportowych, jak i telewizji Eurosport, będą mogły udowodnić jak bardzo zasługują, aby ścigać się na światowej scenie.

SSM już współpracuje ze światowymi nazwiskami jak kierowca MotoGP James Ellison czy kierowca IndyCar Alex Lloyd. Teraz dołączyły do zespołu Natalia Kowalski i Kat Impey.

Natalia Kowalska: To co się teraz dzieje, to dla mnie jak sen. Przez ostatnie 18 miesięcy, po 4 operacjach, w tym 3 prawej ręki, ciężko pracowałam nad powrotem do formy fizycznej. Wykonałam katorżniczą pracę, spędziłam setki godzin na salach rehabilitacyjnych i siłowni. Mimo, że było ciężko i nie wszystko układało się po mojej myśli, nigdy nie zwątpiłam, że uda mi się powrócić za kierownicę bolidu. Nawet wtedy, kiedy wydawało się, że już wszystko z moją ręką jest w porządku, a w zwykłym wypadku drogowym odniosłam kontuzję kręgosłupa. Moje auto zostało wtedy staranowane przez “amatora wyścigów” i rehabilitacji nadszedł ciąg dalszy. Udało się jednak wszystko i dzisiaj staję na nowej drodze. Muszę podziękować Johnowi i Brendanowi, bo to oni zaprosili mnie do zespołu, YouWin GP. Mają swój cel, a ja im do realizacji tego celu pasuję. Jestem wystarczająco zdeterminowana w swojej pracy i przekonana, że uda się nam zrealizować zadanie. To również dlatego YouWin i Body Helix zaangażowali się w projekt, który dzięki temu nabierze odpowiedniego rozpędu.

Więcej: www.kowalskanatalia.pl.