WYŚCIGI: POLSKI KIEROWCA POJEDZIE W ZESPOLE FERNANDO ALONSO

formula3-kar1

Dwa lata temu Alex Karkosik zadebiutował w Formule 3, na legendarnym torze Formuły 1 w Silverstone zostając najmłodszym w jej historii Polakiem na podium.

19-letni zawodnik na torze wyścigowym debiutował jako sześciolatek. Po udanej karierze w kartingu, trzy lata temu awansował do wyścigów bolidów.


Zobacz także:

SPORT


 

formula3-kar2

Już w pierwszym sezonie sięgnął po tytuł mistrza bliskowschodniej Formuły Gulf. W 2019 roku Alex postanowił skupić się na nauce, ale po zdanej maturze wraca za kierownicę z jeszcze większym apetytem na sukces.

Na przełomie sierpnia i września torunianin wystartuje w obu wyścigach szóstej rundy serii Formula Renault Eurocup w barwach wspieranej przez McLarena ekipy FA Racing by Drivex. Jej szefem jest dwukrotny mistrz Formuły 1, Hiszpan Fernando Alonso.

formula3-kar3

Już weekend (24-25 sierpnia), Alex zaprezentuje swój nowy bolid podczas Verva Street Racing w Gdyni. Napędzane 1,8-litrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 270 KM, auto Formuły 3 podziwiać będzie można na specjalnym torze na Skwerze Kościuszki, także podczas pokazowych przejazdów.

– Nie mogę doczekać się powrotu za kierownicę. W ostatnich miesiącach chciałem z czystą głową skupić się na maturze, dlatego wstrzymaliśmy nasz program startów, ale od kilku tygodni nie myślę o niczym innym tylko o wyścigach. Debiut w Formule Renault w zespole legendy, jaką jest Fernando Alonso, to dla mnie ogromny zaszczyt i wielka szansa. Wyścigi na nowym dla mnie torze Nurburgring i po kilkumiesięcznej przerwie traktuję bardziej jak test i nie nakładam na siebie presji, ale mam nadzieję, że będą to dla nas pierwsze z wielu udanych zawodów. Nie mogę się także doczekać spotkania z polskimi kibicami podczas Verva Street Racing, dlatego już dziś zapraszam wszystkich do Gdyni – mówi Alex Karkosik.

formula3-kar4

– Znamy Alexa, ponieważ już dwa lata temu testował w naszych barwach bolid Formuły 3 i jesteśmy bardzo ciekawi, jak poradzi sobie w Formule Renault. Zdajemy sobie sprawę, że zadanie nie będzie łatwe, bo Nurburgring to dla niego nowy tor, który jest także jednym z najtrudniejszych w kalendarzu, ale wierzymy w talent Alexa i jesteśmy gotowi do walki. Cieszę się, że Alex będzie mógł zaprezentować nasz bolid podczas Verva Street Racing i spotkać się z tysiącami polskich kibiców, którzy kochają sporty motorowe. Mam nadzieję, że najbliższe tygodnie będą dla nas początkiem długiej i owocnej współpracy – dodaje Fernando Alonso.

formula3-kar5