WYŚCIGI: SIEDEM SERII BASENHURT A&T RT W 2014 ROKU

IMG_0768a

Ambitny plan startów jaki zespół Basenhurt A&T Racing Team założył na sezon 2014, będzie nie lada wyzwaniem dla zawodników, którzy w czwartym roku startów pojawią się w 7 seriach wyścigowych podczas 18 weekendów na torach całej Europy.

Blisko 80 wyścigów, 200 sesji kwalifikacyjnych i jeszcze więcej sesji treningowych i specjalnych eventów sponsorskich, zaplanowanych zostało dla poznańskiej ekipy wyścigowej, która w tym sezonie obsługiwana będzie przez Forge Racing Marcina Schefflera.


Zobacz także:
SPORT


Obecnie, wciąż trwa rekrutacja kierowców do ekipy Basenhurt A&T Racing Team, która zakończy się pod koniec marca 2014.

– Na ten moment mamy siedmiu potencjalnych zawodników, którzy pojawia się w 5 naszych samochodach: Seat Supercopa, dwa Renault Clio CUP RS III, Golf GTI, Kia Ceed CUP w tym sezonie. Chcemy głównie pojawiać się na zagranicznych torach, ale nie zapominamy o WSMP i naszym rodzinnym Torze Poznań – mówi Marek Rzepecki, szef zespołu.

Nowym wyzwaniem przed jakim zespół stanie w tym roku, będzie niewątpliwie wyścig na chorwackim torze Autodrom Grobnik. Start w ramach Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA-CEZ to nowość dla kierowców, którzy do tej pory ścigali się w Polsce, na Węgrzech, Słowacji, w Austrii czy w Czechach.

– Chcemy powalczyć o Wielką Nagrodę Chorwacką. Tor jest pięknie położony i do tego jest szybki. Co roku startują tam nasi rywale ze Słowenii, z którymi w zeszłym roku ostro rywalizowaliśmy m.in. na torach Red Bull Ring i Brno – dodaje Rzepecki.

Ambitne plany, jakie zostały założone na sezon 2014 zakładają punktowanie podczas każdego wyścigu.

– Wszystko co założyliśmy na koniec sezonu mamy zamiar rozliczyć przed naszymi sponsorami – kończy Rzepecki.

Kalendarz startów Basenhurt A&T Racing Team w sezonie 2014:
* Volkswagen Castrol Cup – cel 1-6 miejsce;
* Clio Cup Eset – TWC – puchar Renault Clio – cel 4-6 miejsce;
* FIA-CEZ – Mistrzostwa Europy Strefy Centralnej – 1-3 miejsce;
* MMCR – Mistrzostwa Czech – cel 1-2 miejsce;
* ESET V4 Cup – cel 1-3 miejsce;
* MSR – Mistrzostwa Słowacji – cel 1-2 miejsce;
* WSMP – Mistrzostwa Polski – cel 1-3 miejsce;