WYŚCIGOWY PUCHAR POLSKI INAUGURUJE SEZON

W sobotę na Torze “Poznań” – Automobilklub Wielkopolski, kierowcy startujący w Wyścigowych Pucharze Polski rozegrają pierwszą i drugą rundę w sezonie 2012, inaugurując tegoroczne rozgrywki w naszym kraju.

To będzie czwarty sezon rywalizacji kierowców w WPP. Wyścigi pucharowe to zdecydowanie tańsza alternatywa dla zawodników z mniejszym budżetem, mających pewnie też mniejsze doświadczenie, niż kierowcy startujący w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (w tym samym terminie na węgierskim torze Hungaroring startują zawodnicy w MP). Ważne też, że wszystkie rundy w sezonie odbywają w kraju – na Torze “Poznań”.

Wyścigi pucharowe cieszą się od 2009 roku niezmiennie, dużym zainteresowaniem zawodników i nie inaczej jest obecnie. Do inauguracyjnych zawodów zgłosiło się ponad 60 kierowców we wszystkich klasach. Prawie dwudziestu kierowców wystartuje w klasach 1N i 1A, gdzie zawodnicy startują Fiatami Seicento i Cinquecento. Wśród nich są m.in. czołowi kierowcy poprzedniego sezonu: Bartosz Knast, Łukasz Janiak, Krzysztof Mencel (wszyscy Automobilklub Wielkopolski) czy Karol Wyka (A. Rzemieślnik).

Czternastu kierowców zgłosiło się do rywalizacji w klasie 4. Tutaj zawodnicy jeżdżą autami marki: Honda, BMW, Alfa Romeo, Renault czy Opel. Tutaj też nie brakuje czołowych jeźdźców poprzedniego sezonu: Norberta Stańczyka (A. Radomski), Marcina Dragana, Adriana Kowalskiego i Izabeli Szwarczyńskiej (wszyscy A. Wielkopolski).

W klasie 5 pojadą Dawid Bokiej i Bartosz Palusko (A. Wielkopolski – obaj jeżdżący bmw). Z kolei w klasie 8 pojawią: Piotr Gembicki (A. Wielkopolski – Honda), Andrzej Grigorjew (A. Polski – Volkswagen), a w klasie 9: Józef Dziób (A. Wielkopolski – Alfa Romeo).

– Mam nadzieję, że podczas wyścigów dopisze nam pogoda, a to tylko może pomóc startującym zawodnikom. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednim sezonie, rywalizacja będzie interesująca od pierwszej do ostatniej rundy. Wierzę że emocji nie zabraknie – powiedział Zdzisław Horoński, dyrektor poznańskich zawodów.

Więcej: www.aw.poznan.pl

(jjp)