YAMAHA: PUCHAR YXZ1000R – WYŚCIGI TAKŻE W POLSCE

Yamaha-YXZ1000R-1

„Napisz własną wyścigową historię” – właśnie pod tym hasłem startuje Puchar YXZ1000R organizowany przez Yamaha Motor Germany.

Kierowcy rywalizować będą na supersportowym Side- by- Side YXZ1000R, wyposażonym w trzycylindrowy silnik o pojemności 998 cm3, współpracującym z sekwencyjną, pięciobiegową skrzynią.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

W 2020 roku Yamaha ponownie wystartuje w Niemczech z Pucharem YXZ1000R. Podczas sześciu edycji rozgrywanych w ramach serii wyścigowej będzie prowadzona osobna punktacja dla kierowców Side- by- Side Yamahy. Starty odbędą się w ramach zawodów German Offroad Masters (GORM) i Endurance Masters (EM), w tym legendarnego, 24-godzinnego wyścigu w Olszynie.

W Pucharze YXZ1000R może wziąć udział każdy kierowca nowego lub używanego Side- by- Side Yamahy, który jest zgodny z przepisami technicznymi GORM i EM. Został przygotowany pakiet techniczny do Pucharu, dzięki któremu nowe pojazdy mogą być budowane w sposób opłacalny i zgodny z przepisami. Do startu są też dopuszczone starsze egzemplarze, które są zgodne z przepisami technicznymi.

Yamaha-YXZ1000R-2

Koordynator Pucharu, pozostający do dyspozycji kierowców, zadba o potrzeby techniczne i organizacyjne uczestników, zapewni im dostęp do części zamiennych i będzie aktywnie wspierał rozwój społeczności Yamahy.

W skład pakietu wchodzi także ceremonia wręczenia nagród oraz zestaw marketingowy złożony z namiotu, flagi plażowej i odzieży Yamahy oraz produktów Yamalube. Puchar YXZ1000R i jego kierowcy będą mieli zapewnione wsparcie medialne (foto/ video) i prowadzoną komunikację w Internecie, w tym w mediach społecznościowych.

Planowany jest finał europejski z udziałem zwycięzców Pucharu YXZ1000R z różnych krajów. Aby wystartować należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Wstępny kalendarz wyścigów
* 27-29 marca, Kalkar – Norwegia (GORM);
* 1-3 maja, Baja Europa, Żagań – Polska (GORM);
* 9 maja, Gröningen, Saxony- Anhalt – Niemcy (EM);
* 11-14 czerwca Erzbergrodeo – Austria (GORM – do potwierdzenia);
* 21 lub 28 sierpnia, wyścig 24-godzinny, Olszyna – Polska (GORM);
* 25- 27 września, Baja, Turyngia – Niemcy (GORM).