YOKOHAMA: ADVAN NEOVA AD08R Z NOWĄ MIESZANKĄ

Yok_Neova AD08R

Yokohama, japoński producent opon premium, wprowadza na rynek udoskonalaną wersję opony uznawanej za najszybszą na świecie. W nowym modelu − Advan Neova AD08R – zastosowano ulepszoną mieszkankę gumy, wzbogaconą o drobną krzemionkę i większą ilość węgla.

Zapewnia to doskonałą przyczepność oraz jeszcze lepszą kontrolę prowadzenia pojazdu i wchodzenia w zakręty przy bardzo dużej prędkości.


Zobacz także:
OPONY
YOKOHAMA


Advan Neova AD08 Yokohamy to model przeznaczony do samochodów sportowych i wyścigowych o dużej mocy. Litera „R” w nazwie nowego modelu oznacza zastosowanie w produkcji innowacyjnej mieszanki Micro Silica 2R. W produkcji wykorzystano również dobre doświadczenia firmy związane z zawarciem w mieszance olejku pomarańczowego − gwarantującego doskonałą przyczepność, nawet przy ekstremalnie szybkiej jeździe. Udoskonalona wersja posiada też krótszą drogę hamowania – o 3 proc. na suchej i o 5 proc. na mokrej nawierzchni.

Advan Neova AD08R zapewnia osiągi zarówno podczas profesjonalnego wykorzystania na torze wyścigowym, jak i jazdy ulicznej. Nowy skład mieszanki zwiększa również odporność na zmiany temperatury. Technologia gwarantuje wysokie parametry opony podczas jazdy w niskich temperaturach, a także na mocno rozgrzanym torze wyścigowym. Konstrukcja bieżnika pozostała niezmieniona. W nowej wersji zastosowano sprawdzoną technologię groove-in-groove − gdzie małe nacięcia w rowkach opony pomagają równomiernie rozłożyć obciążenia wynikające z naprężeń. Model posiada także stalowe wzmocnienia boczne − pomagające ograniczyć ugięcia opony podczas szybkiego wchodzenia w zakręt, zapewniając tym samym doskonałą kontrolę nad pojazdem.

Advan Neova AD08R dostępna jest w rozmiarach od 185/55R15 do 305/30R19.