YOKOHAMA: OPONY BLUEARTH WYBRANE PRZEZ LEXUSA

Lexus-IS

Przyjazne środowisku i kierowcom opony w technologii BluEarth, opracowanej przez Yokohamę – japońskiego producenta opon premium – wybrano na fabryczne wyposażenie do nowego modelu Lexusa.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne Yokohamy, zapewniające poprawę efektywności paliwowej, bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu przy jednoczesnej dbałości o środowisko okazały się atutami. Opona BluEarth E51 została wybrana przez tę firmę na fabryczne wyposażenie najnowszej serii modeli – Lexus IS.


Zobacz także:
OPONY


Lexus IS to nowa linia sportowych sedanów, do której Yokohama dostarcza opony w rozmiarze 225/45R17 91W. Całkowicie zmienione wnętrze oraz zastosowane innowacje łączą wyrafinowanie i wysoką jakość z bardziej sportową, zorientowaną na kierowcę stylizacją. W całkowicie odnowionej rodzinie modeli pojawi się także przyjazny środowisku model IS 300h – z napędem hybrydowym Lexus Hybrid Drive.

– Odpowiadając na oczekiwania związane z ochroną środowiska i poszanowaniem człowieka, Yokohama aktywnie wdraża koncepcję BluEarth w oponach OE, fabrycznie instalowanych w najnowszych samochodach ekologicznych – mówi Tomoyuki Shibano, Prezes ITR S.A., firmy będącej oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama w Polsce. Flagowe modele opon w tej technologii to BluEarth-1 oraz BluEarth AE-01, dostępne na rynku polskim w kilku rozmiarach. Elementy przyjaznej środowisku i człowiekowi technologii wykorzystane zostały także w seriach opon Advan i Geolandar, a docelowo zaimplementowane będą we wszystkich produktach premium z logo marki.

BluEarth-E51-on-Lexus-IS