YOKOHAMA: ZIMOWE OPONY DO AUT CIĘŻAROWYCH

YOKOHAMA 1_SY397

Opony to element pojazdu, który w samochodach ciężarowych oprócz układów hamulcowych ma największy wpływ na bezpieczeństwo. Szczególnie okresie zimowym, właściwy dobór ogumienia w transporcie regionalnym i dalekobieżnym, przekłada się na mniejszą ilość awarii unieruchamiających pojazd.

Japońska marka Yokohama, opracowała opony ciężarowe przeznaczone do jazdy w warunkach zimowych, które dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym zapewniają większą niezawodność i bezpieczeństwo, a także wydłużony okres eksploatacji.


Zobacz także:
OPONY


Yokohama 901 ZS to opona zimowa na oś kierowaną. Zaprojektowana została z zastosowaniem japońskiej technologii Zenvironment, wykorzystującej innowacyjną metodę mieszania składników gumy oraz nową konstrukcję bieżnika i karkasu. Blokowa rzeźba bieżnika z licznymi rowkami wzdłużnymi poprawia trakcję na drogach pokrytych śniegiem i lodem. W produkcji zastosowano nową mieszankę oraz nowy sposób jej przygotowania – mieszanie odbywa się przy niższej temperaturze i wyższym momencie obrotowym. W ten sposób wzmacniane są łańcuchy polimerowe, a cząstki węgla są równomiernie rozpraszane, co zapewnia oponie zwiększoną odporność na zużycie.

YOKOHAMA 2_901ZS_diagonal

Dzięki większej elastyczności opona umożliwia obniżenie zużycia paliwa, zachowując jednocześnie większą podatność na wielokrotne bieżnikowanie. Zastosowana na krawędziach bloków technologia SC-Sipes zwiększa równomierność zużycia opony. Opona Yokohama 901 ZS dostępna jest w rozmiarach 315/80R22.5, 385/55R22.5, 385/65R22.5.

Yokohama SY 397 – zimowa opona na oś napędową

Opona ciężarowa na oś napędową, zaprojektowana została przez japońskich inżynierów do eksploatacji w warunkach zimowych. Bieżnik charakteryzuje agresywna rzeźba trakcyjna z wieloma rowkami podłużnymi. Zastosowana w produkcji technologia ISC-RIB (ISC = Ice Skid Control = kontrola poślizgu na lodzie) zapewnia dobrą przyczepność zarówno na drodze pokrytej śniegiem i lodem, jak również na mokrej nawierzchni. Model ten charakteryzuje się bardzo głębokim i szerokim bieżnikiem, co gwarantuje jego większą trwałość. Znajdujące się w bieżniku wypychacze kamieni i rowki w kształcie lejków zapobiegają zatrzymywaniu kamieni i poprawiają podatność na bieżnikowanie. Po osiągnięciu zużycia na poziomie 50%, opona może być nadal wykorzystywana jako całoroczna.

Opona Yokohama SY 397 dostępna jest w rozmiarach 275/70R22.5, 315/70R22.5, 295/80R22.5, 315/80R22.5, 12R22.5.

W Polsce oficjalnym dystrybutorem opon Yokohama jest firma ITR.S.A.