ZAŁOGA SUBARU POLAND RALLY TEAM WICEMISTRZAMI LITWY

subaru-litwa11

Kolejnym podium w klasie LARC2 zakończyła się dla załogi Subaru Poland Rally Team finałowa runda Rajdowych Mistrzostw Litwy.

Kuba Greguła i Grzegorz Dachowski po trzech ukończonych rundach litewskiego czempionatu zostali drugimi wicemistrzami tego kraju w swojej klasie.


Zobacz także:
RAJDY


 

Start w Druskiennikach był dla młodego kierowcy Subaru Poland Rally Team kolejnym znaczącym krokiem w nabieraniu rajdowych doświadczeń, przede wszystkim z uwagi na dwa ostatnie, nocne odcinki specjalne prowadzące po wąskich, bardzo krętych i piaszczystych leśnych drogach.

subaru-litwa12

Podczas ostatniej rundy mistrzostw Litwy, Kuba Greguła pilotowany przez Grzegorza Dachowskiego przypieczętował tytuł drugiego wicemistrza Litwy w klasie LARC2 – grupa N. Był to dla Kuby najbardziej wymagający z dotychczas przejechanych rajdów. Miękka nawierzchnia odcinków specjalnych, podczas drugiego przejazdu nie przypominała miejscami trasy opisanej podczas piątkowego zapoznania.

Dzięki pełnej koncentracji do ostatnich metrów każdego OS-u udało się uniknąć poważniejszych przygód i po raz kolejny stanąć na podium w swojej klasie.

subaru-litwa13

Kuba Greguła: Z sześciu rajdów, które przejechałem w swoim życiu, cztery odbywały się na szutrowych trasach u naszych sąsiadów. Każdy z nich będę wspominał jako niezwykły, bo jak inaczej traktować swoje kolejne debiuty. Ten rok jest dla mnie wyjątkowy i pełen nowości. Dobrze, że mam obok siebie profesjonalnego pilota – a bywało, że także kierowcę, Grześka Dachowskiego. Debiutując w rajdach, nie spodziewałem się że zdołam wygrać dwie litewskie rundy w swojej klasie, a że będę drugim wicemistrzem tego kraju – nawet nie marzyłem. Doświadczenie, jakie zdobyłem dzięki Subaru Poland Rally Team jest ogromne. Naszym założeniem w tym sezonie była przede wszystkim nauka. Fajnie, że udało się równocześnie pokazać prędkość i zameldować się na mecie pięciu na sześć przejechanych rajdów. Dziękuję całemu zespołowi – szefostwu, trenerom i ekipie technicznej, która dbała, by nasze Subaru było zawsze w pełni sił. Dopiero w tym roku doświadczyłem jak ważne dla zawodnika jest wsparcie kibiców – dziękuję Wam za każdego lajka i życzliwy komentarz!

subaru-litwa15

Grzegorz Dachowski: Finałowa runda litewskiego czempionatu była prawdziwą męską przygodą. Już po zapoznaniu z trasą Rajdu Classic, wiedzieliśmy że to będzie swego rodzaju egzamin. Odcinki specjalne o zmiennym rytmie, szybkie partie po piaszczystych, miękkich nawierzchniach i kręte drogi pełne niespodzianek na poboczu. Margines błędu był bardzo niewielki, a prawdziwym chrztem bojowym były nocne odcinki, których trasa prowadziła wąskimi, leśnymi drogami. Świetna organizacja i kompaktowy charakter imprezy pozwalał cieszyć się jazdą, a na oesach podobnie jak podczas poprzednich rajdów na Litwie, mnóstwo kibiców – co nas bardzo zaskoczyło również podczas odcinków nocnych.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2019 są: Santander Leasing, Keratronik, Eneos, ACG Auto, SJS, Pirelli.

subaru-litwa14