ZAP SZNAJDER BATTERIEN: AKUMULATORY Z NAGRODAMI

ZAP_2295_a

Na temat akumulatorów najwięcej mówi się podczas zimy, która jest najtrudniejszym okresem dla urządzeń rozruchowych. Ale sprawna bateria jest niezbędna przez cały rok, także w lecie – podczas wyjazdów wakacyjnych.

Na rynku oferowane są akumulatory różnych firm. Przy wyborze i kupnie należy kierować się nie tylko ich ceną, ale także rzetelnością producenta. Warto postawić na sprawdzone firmy, by potem nie być rozczarowanym z zakupu! Rozmawiamy z Krzysztofem Paulusem, Dyrektorem do spraw sprzedaży i marketingu ZAP Sznajder Batterien S.A.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
ZAP SZNAJDER BATTERIEN* Panie Dyrektorze, jak przedstawia się dzisiejszy obraz zakładów akumulatorowych ZAP Sznajder Batterien S.A.

– Aktualnie ZAP Sznajder Batterien – firma z wyłącznie polskim kapitałem – produkuje ponad 120 typów akumulatorów, przede wszystkim dla potrzeb motoryzacji. Blisko 75 procent produkcji jest wysyłane do 50 krajów świata. Każdego roku rośnie liczba eksportowanych wyrobów a także powiększa się lista importerów. To z pewnością zasługa nowoczesnych technologicznie i niezawodnych akumulatorów zdobywających kolejne rynki a także wynik międzynarodowej aktywności handlowców z ZAP Sznajder Batterien S.A., którzy uczestniczą we wszystkich znaczących imprezach branżowych.

* Stąd akumulatory z Piastowa często goszczą na salonach…
– To prawda. Salony wystawiennicze w Paryżu, Frankfurcie nad Menem, Moskwie, Bolonii czy egzotycznym Dubaju oraz wiele, wiele innych miast na świecie goszczą nasze produkty. Wszędzie tam staramy się aby oryginalna koncepcja stoiska targowego połączona z ciekawą ekspozycją produktów oraz dobrą lokalizacją przyciągały gości targowych. W ubiegłym roku na salonie AUTOMECHANIKA we Frankfurcie nad Menem swoją międzynarodową premierę miał nasz akumulator zasilający nowoczesne samochody z systemem START and STOP wyprodukowany na bazie niezawodnych w eksploatacji baterii Silver Plus.

* Panie Dyrektorze, w tych trudnych gospodarczo czasach porozmawiajmy chwilę o kondycji ekonomicznej zakładów akumulatorowych ZAP Sznajder Batterien S.A.
– Nasza kondycja jest dobra. Ubiegły rok zakończyliśmy zyskiem brutto w kwocie 18,4 mln złotych przy 11 proc. wskaźniku zyskowności brutto. Nasze taśmy produkcyjne opuściło 1.060.000 sztuk akumulatorów. Był to wzrost o 7,2 proc. w porównaniu z rokiem 2011.

* Zakłady w Piastowie, firma z bogatymi tradycjami sięgającymi 1925 roku, dysponuje szeroką ofertą handlową.
– Oferujemy akumulatory praktycznie do wszystkich marek aut osobowych, dostawczych i ciężarowych a także do motocykli. Ponadto mamy akumulatory dla potrzeb rolnictwa i serię MARINE dla jednostek pływających.

– Jest też ZAP dla… Japończyków.
– Akumulatory w autach japońskich, ale także i koreańskich, mają nieco inne wymiary od baterii standardowych. Z myślą o użytkownikach tego typu aut oferujemy dwie serie akumulatorów: Silver Japan i Japan Plus Cars. Zastosowana technologia srebrowa gwarantuje całkowitą bezobsługowość i długą niezawodność akumulatora dzięki zwiększonej odporności na korozję kratki ołowiano- wapniowej. Tego typu akumulatory są również naszym hitem eksportowym.

* Długa jest lista nagród i wyróżnień, które otrzymały zakłady ZAP Sznajder Batterien S.A.
– Zdobyte nagrody i wyróżnienia w różnego rodzaju konkursach, rankingach i plebiscytach cieszą każdego przedsiębiorcę. W XXI edycji Konkursu Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie za serię akumulatorów Silver przeznaczonych dla potrzeb zaawansowanych technologicznie samochodów wyższej i średniej klasy. Ponadto zdobyliśmy takie tytuły jak: Rzetelna firma, Wybitny eksporter, Laur klienta , Złote Godło klienta, Lider rynku Złoty Medal na Międzynarodowych Targach w Poznaniu, Euro lider i wiele innych nagród, tytułów i wyróżnień.

* Na zakończenie porozmawiajmy o akumulatorach pod nadzorem czyli ochronie środowiska.
– Od 2004 roku w ramach Grupy Sznajder działa firma Sznajder EKO zajmująca się, zgodnie z przepisami Ustawy o akumulatorach i bateriach, profesjonalnym zagospodarowaniem zużytych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Firma dysponuje specjalistyczną flotą transportową przystosowaną do bezpiecznego przewozu tego typu odpadów. Współpracując z firmą Sznajder EKO można mieć pewność, że dostarczone zużyte akumulatory zostaną przekazane do recyklingu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i normami ochrony środowiska.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: Krzysztof Żak