ZAPROSZENIE NA RAJD ŚW. KRZYSZTOFA

W niedzielę, 24 czerwca Automobilklub Polski organizuje „Rajd Świętego Krzysztofa”. KJS odbędzie się na byłym lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą. Zawody stanowią IV rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM oraz III Rundę Pucharu Automobilklubu Polski, w której główną nagrodą jest prezentacja zwycięzców klas podczas Rajdu Barbórka.

24.06 rano przewidziany jest odbiór dokumentów i Badanie Kontrolne, potem rozpocznie się zapoznanie z próbami, a start pierwszej załogi przewidziany jest o godzinie 11-tej.

Pierwsza próba to 2,5 kilometra jazdy po wąskich asfaltowo-betonowych alejkach – przypomina ona mini OS. Dwie kolejne mają podobny charakter, są jednak krótsze (mierzą po ok. 1 km). Po każdej sekcji załogi zjeżdżać będą do Parku Serwisowego, gdzie przewidziana jest ponad godzinna przerwa.

W Parku Serwisowym catering zapewnia „Karczma u Pilarskich” z Piaseczna.

Wyniki zawodów i rozdanie nagród odbędzie się w niedzielę po godzinie 17.

Nagrodę główną jest kask rajdowy, ufundowany przez partnera imprezy – sklep internetowy Rajdysamochodowe.com.pl, mieszczący się w Warszawie przy ul. Nocznickiego 31A. W sklepie tym od „ręki” dostępne są akcesoria do sportów motorowych firm Sparco i OMP (kaski, rękawiczki, kombinezony, fotele, pasy i inne).

Nad startem załóg kobiecych biorących udział w rajdzie czuwał będzie portal internetowy motocaina.pl.

Wzorem Rajdu Barbórka do startu w klasie „Gość-Legendy” zaproszeni zostaną byli zawodnicy. Z kolei w klasie „Gość – classicauto” wystąpią posiadacze dawnych rajdówek.

Dla załóg nielubiących wcześnie wstawać przewidziano alternatywny odbiór dokumentów i BK – w sobotę o godzinie 18.

Na stronie Automobilklubu Polski (automobilklubpolski.pl) zamieszczony został już Regulamin Uzupełniający Rajdu Św. Krzysztofa. Trwają już także zapisy do zawodów (formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie). Pojemność trasy w tym roku wynosi tylko 80 załóg, warto się, więc pospieszyć!

Dyrektorem Rajdu Św. Krzysztofa jest Marek Pawłowski.

Wszystkich chętnych lubiących szybką jazdę samochodem zapraszamy do startu.

Fot.: Iwona Nowakowska oraz RallyNews.pl