ZBIGNIEW MATUSZYK W RAJDZIE ŻUBRY

W tegorocznym 45. Międzynarodowym Rajdzie Żubrów pośród wielu wybitnych postaci polskiego motosportu, pojedzie także Zbigniew Matuszyk. Jest to nazwisko, którego w świecie amatorskich imprez w naszym kraju nie trzeba przedstawiać nikomu: wielokrotnie stawał na najwyższych miejscach podium.

Jednym z wielu jego sukcesów jest Mistrzostwo Kryterium Toru Kielce SuperOES, które obecnie uznawane jest za jedną z najciekawszych imprez tego typu w Polsce. Poza kieleckimi OS-ami widzieliśmy go w takich imprezach, jak Samochodowe Mistrzostwa Tych, Kryterium Krokusy, czy Rajdzie Żubrów w sezonie 2008. Ambitny i utalentowany kierowca, praktycznie zawsze startował seryjnymi autami, bez wsparcia sponsorów, posiłkując się jedynie własnymi środkami.

Najczęściej ma tylko jeden komplet opon drogowych, na którym dojeżdża na zawody, bierze w nich udział i wraca do domu. Mimo to potrafi nawiązać bardzo wyrównaną walkę z kierowcami w o wiele lepiej przygotowanych autach i bardzo często to on odnotowuje o kilka sekund lepsze czasy. Pamiętamy go za kierownicą między innymi Subaru Imprezy, Mitsubishi Lancera Evo V, czy przednionapędowego Citroena Saxo.

Tym razem przy wsparciu firmy Motoprezent.pl o najwyższe lokaty zawalczy w Subaru Impreza STi MY06. Cała ekipa mocno kibicuje panu Zbigniewowi i prosi o doping, gdy jego czarne Subaru będzie pojawiało się na trasie kolejnych odcinków rajdu.

Michał Kwapis