ZLOT PLEJAD: 206 ZAŁÓG NA STARCIE 9. EDYCJI

W dniach 7-10 czerwca odbędzie się dziewiąta edycja Zlotu Plejad, która zostanie rozegrana w województwie łódzkim, w okolicach Bełchatowa i Łodzi. Ideę imprezy, przeznaczonej dla fanów Subaru, idealnie opisuje jedno ze znaczeń nazwy japońskiej firmy, brzmiące „łączyć się”.

Zlot Plejad na stałe wpisał się już do kalendarza miłośników motoryzacji i zyskał markę, której nie powstydziłaby się impreza z dużo bogatszą historią. Świadczy o tym także obecność znanych osób, co roku pojawiających się na „Plejadach”. W tym roku będą to między innymi Tadeusz Wrona, Maciej Grabowski oraz Maciej Wisławski.


Zobacz relacje z poprzednich wypraw w dziale:
TURYSTYKA


W tegorocznych zmaganiach weźmie udział 206 załóg, które stworzy przeszło sześciuset uczestników. Zespoły będą rywalizować na czterech trasach, co jest jedną z największych nowości IX edycji Zlotu Plejad. Pierwsza z nich to Trasa Szosowa, przeznaczona dla miłośników walki o cenne sekundy. Podobnie jak w ubiegłym roku, emocje dodatkowo podgrzeje udział zawodników Lotos – Subaru Poland Rally Team, znanych z odcinków Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wojtek Chuchała i Kamil Heller będą pełnić funkcję otwierającej trasę „zerówki”.

Miłośnicy przecierania nowych szlaków z pewnością odnajdą się na Trasie Terenowej, pozwalającej wykazać, iż stały napęd na cztery koła jest pomocny nie tylko na asfaltowej nawierzchni. Zmianom uległa natomiast Trasa Turystyczna, w tym roku podzielona na dwie kategorie, co okazało się strzałem w dziesiątkę, jeżeli chodzi o frekwencję. Trasa Turystyczna – Szosowa zachowa charakter, znany z ubiegłych lat, natomiast Turystyczna – Terenowa jest zupełną nowością, przeznaczoną dla właścicieli modeli Outback czy XV.

Również najnowszego reprezentanta japońskiej marki nie zabraknie podczas tegorocznych zmagań, choć z pewnością będzie on w mniejszości w stosunku do dobrze znanych Imprez i Foresterów, które zobaczymy w liczbie przeszło stu sześćdziesięciu!

Każdy z uczestników zdecydował więc, czy interesuje go ostra rywalizacja czy też raczej podziwianie widoków i delektowanie się jazdą. Pewne jest jednak, iż Zlot Plejad to nie tylko wydarzenie, łączące sport i motoryzację, ale przede wszystkim impreza towarzyska, której atmosfery niemal nie da się opisać, gdyż ją trzeba po prostu poczuć! Nad przebiegiem imprezy będzie czuwać główny organizator, Subaru Import Polska, wraz z partnerami: Lotos Oil z marką olejów Lotos Quazar, Keratronik, SJS, Sony VAIO, Nikon, Pirelli, Schnug Polska, WARTA TUiR i Sobieski.