ŻUŻEL: POLACY DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA

zuzel.pol.

Polscy żużlowcy zdobyli Drużynowy Puchar Świata! Biało – czerwoni wystąpili bez Tomasza Golloba. Bohaterem zespołu był Jarosław Hampel, który w ostatnim wyścigu zapewnił naszym sukces.

Na torze Marketa w Pradze reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak. Rywalizacja była bardzo zacięta – do samego końca zawodów ważyła się sprawa zwycięstwa.


Zobacz także:
SPORT


Gdy w wyścigu piętnastym Krzysztof Kasprzak nie dojechał do mety, Duńczycy mieli sześć punktów przewagi nad naszymi zawodnikami, którzy zajmowali w tym momencie trzecie miejsce. Na szczęście w następnym biegu Jarosław Hampel jako joker prowadził od startu do mety, a Nicki Pedersen miał defekt i szanse się wyrównały.

Po 19. wyścigach był remis i o wszystkim decydował ostatni bieg. I znowu Hampel pokazał się z jak najlepszej strony: wygrał, zapewniając Polsce sukces. Szósty w historii!

– Czułem presję, ale ona mnie motywowała. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa – powiedział Jarosław Hampel, kapitan reprezentacji.

WYNIKI

1. Polska – (Jarosław Hampel – 15, Maciej Janowski – 12, Patryk Dudek – 7, Krzysztof Kasprzak – 7) – 41 pkt.;
2. Dania (Niels- Kristian Iversen – 12, Kenneth Bjerre – 11, Nicki Pedersen – 10, Michael Jepsen Jensen – 7) – 40 pkt.;
3. (Troy Batchelor – 11, Darcy Ward – 9, Cameron Woodward – 8, Jason Doyle – 5) – 33 pkt.;
4. Czechy (Vaclav Milik – 3, Ales Dryml – 2, Josef Franc – 1, Lukas Dryml – 1) – 12 pkt.

Fot.: speedwaygp.com