300TU: Z COYOTE NA PRZEŁĘCZY STELVIO WE WŁOSZECH

300_1_Ferrari

Klub 300tu organizuje finałowy tegoroczny event, który odbywa się we Włoszech pod nazwą: „300tu z Coyote na przełęczy Stelvio”. Kolumna fantastycznych aut wyruszyła z Poznania i przez Niemcy, Austrię dojechała do celu.

W programie imprezy między innymi przejazdy przez słynną przełęcz. Passo Stelvio to 48 zakrętów i suma przewyższeń 1800 metrów. To robi wrażenie…


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
KLUB 300TU
COYOTE: SYSTEM INFORMACJI POMAGA KIEROWCOM


W tym roku uczestnicy przejazdu otrzymują aktualne informacje o sytuacji na drodze dzięki systemowi Coyote. Kierowcy na bieżąco są informowani o fotoradarach, patrolach policji, korkach, wypadkach i innych utrudnieniach. Dzięki temu uczestnicy imprezy mogą bezpieczniej poruszać się po niemieckim i włoskich drogach.

Klubowicze 300tu na Stelvio pojawią się 29. września. Oprócz jazdy po Stelvio w programie uczestnicy eventu dzień później mają wizytę w fabryce włoskiej manufaktury PAGANI, dwóch muzeach Ferrari (Modena i Maranello), a na koniec dnia dla chętnych jeszcze większej ilości adrenaliny jazdę po torze wyścigowym Adria Raceway. Oczywiście nie zabraknie jazdy z pomiarem czasu. Przed kolejnymi wtorkowymi emocjami klubowicze 300tu zregenerują się nad Adriatykiem.

300_2_PAGANI

Nowością, która pierwotnie nie była w harmonogramie imprezy, jest wtorkowa poranna wizyta na jednym z bardziej znanych włoskich torów wyścigowych, a mianowicie Mugello Circuit. Klub 300tu zaproszony został przez grupę ekskluzywnych użytkowników aut GT z Włoch i instruktora Ferrari Massimiliano Mugelli na dwugodzinny Track Day. Tor położony w malowniczej Toskanii obecnie fanom motoryzacji kojarzy się przede wszystkim z rundami motocyklowej serii MotoGP. Na Mugello swoje serie rozgrywała między innymi seria DTM. Pętla tego obiektu liczy 5250 metrów i posiadania wyjątkowo długą prostą pozwalającą spokojnie przekroczyć 300 km/h.

Tor Mugello do swoich testów wykorzystuje często firma Ferrari, a nazwiska obecnie na liście najszybszych okrążeń tego toru robią wrażenie. Casey Stoner (Moto GP), Bernd Schneider (GT), Alessandro Zanardi (bolidy) i nieoficjalnie najszybciej pętlę toru Mugello przejechał Rubens Barrichello w bolidzie Ferrari F2004 (czas 1:18.704).

Partnerem głównym eventu 300tu we Włoszech jest firma Coyote, która wchodzi na polski rynek z systemem informacji o fotoradarach i zdarzeniach drogowych. Każdy uczestnik eventu 300tu we Włoszech otrzyma taki zestaw do przetestowania. Z kolei tuż po spotkaniu we Włoszech odbędzie się losowanie nagrody dla tegorocznych uczestników eventów 300tu, którą będzie voucher na weekend dla dwóch osób w Hotel Młyn Klekotki Spa.

300_3_Stelvio

Informacja o marce Coyote:

Coyote System jest wiodącym dostawcą informacji o zdarzeniach na drodze opartych na społeczności. Firma została założona w 2005 roku. Coyote dostarcza informacji o ograniczeniach prędkości, fotoradarach, korkach i innych zdarzeniach na drodze ponad 2,3 milionom aktywnych użytkowników w Europie. Celem Coyote jest przyczynianie się do bezpieczeństwa na drodze poprzez przestrzeganie przepisów drogowych.

System Coyote jest dostępny na kilku platformach: dedykowane urządzenia, aplikacje na urządzenia mobilne, aplikacja w urządzeniach dostarczanych przez takich partnerów jak: Renault, PSA Peugeot-Citroën i Parrot. Centrala firmy znajduje się we Francji. Coyote System zatrudnia obecnie 120 pracowników i w 2012 obrót firmy wyniósł 80 milionów euro.

Nasza redakcja również (już od wiosny) testuje system Coyote!

300_4_COYOTE