BAJA CARPATHIA 2013: WYSTARTUJE ADAM MAŁYSZ

Ba 3_MG_8255

14 czerwca upłynie ostateczny termin składania zgłoszeń do rozgrywanego na Podkarpaciu w terminie od 21 do 23 czerwca Rajdu Baja Carpathia Stalowa Wola 2013.

Będzie on stanowić inauguracyjną rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, będzie też wliczony do punktacji Pucharu Europy Środkowej CEZ-FIA, Mistrzostw Czech oraz Pucharu Słowacji i Pucharu Polski Samochodów Terenowych.


Zobacz także:
SPORT
BAJA CARPATHIA 2013: PIERWSZA RUNDA RMPST


– Na kilka dni przed zamknięciem listy zgłoszeń wiemy już, że na starcie staną czołowe załogi z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. M.in. mamy potwierdzenie uczestnictwa Adama Małysza, który z pewnością będzie jednym z faworytów naszych zawodów – informuje Damian Dobrowolski z Automobilklubu Rzeszowskiego, wicedyrektor rajdu do spraw sportowych.

– Zgodnie z harmonogramem przebiegają końcowe już prace przygotowawcze – zapewnia dyrektor zawodów, Marcin Fiejdasz z Automobilklubu Małopolskiego w Krośnie.

Baja_13_1234

Przypomina też, że tegoroczna Baja Carpathia będzie mieć nieco zmieniony format.

– Wystartujemy 21 czerwca z Rzeszowa, bo tam właśnie na dystansie 5,2 km wokół galerii handlowej „Nowy Świat” rozegramy wieczorem widowiskowy prolog, stanowiący atrakcję dla rzeszowskich kibiców. Potem 70 km dojazdu do Stalowej Woli, gdzie będzie główna baza zawodów. Na Błoniach nad Sanem w sobotę uczestnicy rajdu dwukrotnie pokonają trasę Superoesu o długości 5,7 km. Ale oczywiście główna rozgrywka odbędzie się na leśnych odcinkach w powiecie stalowowolskim, a najdłuższy OS Bojanowo będzie mieć 121,5 km! Na niedzielę zaplanowaliśmy dwa przejazdy OS Nowa Dęba: każdy po 83 km – dodaje Marcin Fiejdasz.

Koordynujący prace organizacyjne prezes Automobilklubu Rzeszowskiego Marek Dobrowolski z naciskiem podkreśla życzliwe wsparcie ze strony klubów z rzeszowskiego okręgu PZM (m.in. Automobilklub Doliny Sanu, Automobilklub Nowa Dęba) i stowarzyszenia Grupa 4×4 z Nowego Sącza.

– Jak zawsze bardzo nam pomagają władze Stalowej Woli na czele z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem. Otrzymaliśmy też dodatkowe wsparcie władz Rzeszowa z prezydentem Tadeuszem Ferencem. Jesteśmy radzi z oferty pomocy ze strony zarządu galerii „Nowy Świat”, która jest naszym wypróbowanym partnerem także przy okazji Rajdów Rzeszowskich. Zawody nie mogłyby dojść do skutku bez życzliwości ze strony Nadleśnictwa Nowa Dęba i Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie – kończy prezes Marek Dobrowolski.

GCh