CITROEN: AMI ZMIENIA KOLOR I WPROWADZA NOWE WERSJE

Cztery lata po swojej premierze rynkowej, Citroen Ami zostaje odświeżony, oferując teraz nowy, ciemnobrązowy kolor nadwozia „Night Sepia”.

Od kwietnia 2020 r. na 14 rynkach sprzedano prawie 50 000 samochodów Citroen Ami – to prawdziwy fenomen społeczny, który zmienił krajobraz mobilności miejskiej i podmiejskiej. Citroen Ami jako pierwszy stawił czoła wyzwaniom związanym z mikromobilnością i transformacją energetyczną, oferując przystępny cenowo, innowacyjny, dwumiejscowy, bezpieczny i wygodny model elektryczny, dostępny w niektórych krajach dla osób powyżej 14 roku bez konieczności posiadania prawa jazdy.


Zobacz także:

MITSUBISHI: SPRZEDAŻ NOWYCH MODELI W POLSCE WZROSŁA DWUKROTNIE!
 

ROZMAITOŚCI


 

Z tej okazji jego gama ewoluuje. Citroen Ami zachowuje to, co najlepsze z wersji Tonic i Pop, tworząc nową wersję, Peps, wyróżniającą się atrakcyjnym stylem opartym na kontrastach, akcentach kolorystycznych i graficznych, a także sprytnymi akcesoriami ułatwiającymi codzienne użytkowanie. Ponadto, marka Citroen, zawsze wsłuchująca się w potrzeby swoich klientów, udoskonaliła wersję Cargo korzystając z modułu zwanego My Cargo Kit, proponowanego jako akcesorium, który zapewnia większą wszechstronność zastosowania Ami. Nie trzeba już rezygnować z miejsca pasażera. Klient może wybrać między transportem pasażera a zastosowaniem tego modułu, który zapewnia praktyczną i łatwą do ustawienia przestrzeń ładunkową.

Nowy kolor: Night Sepia

Z okazji swoich czwartych „urodzin”, Citroen Ami oferuje nowy kolor nadwozia, który będzie teraz dostępny w całej gamie i zastępuje oryginalny, niebieski kolor. Barwiony w masie nowy kolor o nazwie „Night Sepia” to ciemny brąz, który podkreśla wyjątkowy charakter Ami i nadaje mu nowy styl. Ten ciemniejszy, subtelny odcień, leżący gdzieś pomiędzy brązem a szarością, zapewnia Ami większą głębię i podkreśla jego jakość, jednocześnie bawiąc się ciepłymi i naturalnymi barwami. To uniwersalny kolor, który doskonale pasuje do różnych animacji kolorystycznych i naklejek, dostępnych dla modelu Ami. Brązowe nadwozie tworzy zarówno relaksującą, jak i elegancką atmosferę, w zależności od połączenia z innymi kolorami i materiałami.

Ewoluująca gama przedstawia nową wersję: My Ami Peps

Marka Citroen rozwija swoją ofertę, wprowadzając nową, ulepszoną wersję high-end o nazwie My Ami Peps, która łączy w sobie to, co najlepsze z wersji Pop i Tonic. Nowa wersja jest dopełnieniem podstawowej wersji Ami Ami oraz wersji ze średniej półki My Ami Orange, Grey lub Blue. Na zewnątrz, My Ami Peps to dynamiczna wersja Ami, gotowa, aby zwinnie poruszać się w zakorkowanych centrach miast, a jednocześnie zabawnie przypominająca mały samochód sportowy. Posiada również elementy podkreślające jej miejski styl. Wersja Peps charakteryzuje się bardzo wyrazistym przodem z czarną wstawką pod przednią szybą, który ożywiają żółte poziomo ułożone naklejki, a także czarnymi ramkami reflektorów. Dynamizm wersji wyrażony jest poprzez tylny spojler, cztery kołpaki o kwiatowym wzorze z białymi zdobieniami, dwie naklejki na nadwoziu i dwie naklejki w dolnej części drzwi.

Te niezwykle kontrastowe elementy ozdobne bazują na wyrazistych kolorach, takich jak bardzo energetyczny czerwony Infrared czy jaskrawy żółty. Uwypuklają one charakterystyczne geometryczne kształty przypominające świat gier wideo. Cyfra 2 jest ukłonem w stronę numeru nadawanego samochodom wyścigowym. Na wysokości tylnego panelu znajduje się koło podzielone na dwie połowy, jedna jest pełna, a druga ma tylko zarys, wzmacniając graficzny styl i nawiązując do okrągłych kształtów samochodu, a także okrągłych reflektorów. Jest to również nawiązanie do okręgu na dolnej osłonie drzwi. Dla osób zwracających uwagę na najdrobniejsze szczegóły, prążki w dolnej części panelu przypominają charakterystyczny dla Citroena wzór w jodełkę, który współgra z subtelnymi motywami umieszczonymi na czarnym pasie przedniego panelu.

Wewnątrz My Ami Peps użytkownik ma do dyspozycji całe standardowe wyposażenie, które ułatwia codzienne życie dzięki funkcjonalnym akcesoriom, takim jak uchwyt na smartfona, kieszenie siatkowe w drzwiach ożywione pomarańczowym paskiem, centralna siatka działowa, żółty haczyk na torbę, trzy pomarańczowe pojemniki do przechowywania. Wnętrze ożywiają także dwie taśmy służące do otwierania i przeszycia na dywanikach podłogowych w kolorze pomarańczowym. Moduł łączności My Connect box umożliwia połączenie smartfona kierowcy z jego Ami w celu uzyskania dostępu do wszystkich danych (dostępny zasięg, przebieg, alerty serwisowe itp.). Jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, oferuje on interfejs My Ami Play, który zamienia smartfon w deskę rozdzielczą z szybkim dostępem do funkcji nawigacji, muzyki, radia a także umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych. Wszystkimi tymi funkcjami można sterować zdalnie za pomocą przycisku Citroen Switch na kierownicy, dzięki czemu można skupić się na drodze i prowadzić bezpiecznie samochód.

My Cargo Kit: pomysłowy zestaw modułowy zapewniający niezwykłą wszechstronność

Zainspirowany profesjonalistami i ich metodami pracy, Citroen postawił na ewolucję wersji My Ami Cargo zastępując ją dostępnym w posprzedaży zestawem modułowym. Pozwalając na zachowanie drugiego fotela w kabinie Ami, to nowe akcesorium umożliwia łatwe przejście ze zoptymalizowanej przestrzeni ładunkowej na możliwość przewozu pasażera, oferując w ten sposób niezrównaną elastyczność. Ta innowacja odzwierciedla nasze pragnienie oferowania elastycznych rozwiązań, spełniających szeroki zakres potrzeb w zakresie mobilności i profesjonalnych zastosowań.

Zestaw ten można rozłożyć w kilku bardzo prostych ruchach. Pierwsza część składająca się z 2 paneli rozkłada się pionowo, aby oddzielić obszar kierowcy od obszaru pasażera, zapobiegając w ten sposób przewróceniu się przewożonej paczki na stronę kierowcy. Druga część składająca się z 4 paneli rozkłada się nad fotelem pasażera, od oparcia do przestrzeni na nogi, oferując praktyczną powierzchnię ładunkową chroniącą fotel. Dostępna jest również siatka zamykająca. Rozciąga się ona od górnej części oparcia siedzenia do deski rozdzielczej, aby ukryć paczki przechowywane w schowku.

My Cargo Kit pozwala na bezproblemowy załadunek różnego rodzaju paczek w kontekście dostaw ostatniej mili lub innych zadań. Dostęp do niego jest bardzo łatwy dzięki kątowi otwarcia drzwi. Pozwala on na załadunek do 200 litrów pod siatką bagażową, przy całkowitej pojemności 340 litrów oferowanych przez cały pojazd. W każdej chwili ten trzyelementowy zestaw można złożyć i umieścić za siedzeniem w specjalnie przeznaczonej do tego torbie, aby wygodnie cieszyć się podróżą w dwie osoby.

My Cargo Kit to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, oferujące im jeszcze większą wszechstronność.