FLEET MARKET 2013: PIĄTE TARGI BRANŻY FLOTOWEJ

FM 1_grafika_1

V Ogólnopolskie Targi Branży Flotowej – Fleet Market 2013 w całości poświęcone procesom zakupu i zarządzania samochodem w firmie, odbędą się we wtorek, 19 listopada w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Wystawcy branżowi przedstawią swoje flotowe nowości produktowe, a wiodące koncerny i importerzy zaprezentują najnowsze modele samochodów dedykowane dla firm.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
FLEET MAREKET 2012


Firma Fleet Meetings (organizator targów Fleet Market i wydawca miesięcznika FLEET) organizuje od pięciu lat największe w Europie Środkowo – Wschodniej imprezę wystawienniczą dla branży flotowej. Połączone są one z premierami samochodowymi na polskim rynku, prezentacją nowości flotowych, a także konstruktywną i nierzadko burzliwą debatą na tematy i zagadnienia newralgiczne w tej młodej i wciąż rozwijającej się na polskim rynku dziedzinie.

Nad tegorocznymi, jubileuszowymi targami Fleet Market, patronat honorowy objęła Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod przewodnictwem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Meritum informacji o targach Fleet Market

* Fleet Market to jedyne w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej targi dla branży motoryzacyjno – flotowej oraz niezwykle ciekawa okazja do spotkania z całą branżą flotową, i to nie tylko wystawcami (ok. 200 stoisk), ale i decydentami flotowymi (ok. 3000 osób).

* Na targach Fleet Market zaprezentowanych jest blisko 200 wystawców, w tym m.in.: importerzy i dealerzy samochodowi, koncerny paliwowe i oponiarskie, firmy ubezpieczeniowe, dostawcy usług i produktów flotowych, szkoły jazdy i prezentacja szkoleń z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, niezależne sieci serwisowe i dystrybutorzy części zamiennych oraz organizacje i stowarzyszenia motoryzacyjne.

* Corocznie w targach bierze udział około 3000 gości, a wśród nich, m.in.: przedstawiciele kadry zarządzającej flotą samochodów służbowych w międzynarodowych i polskich firmach, fleet managerowie, dyrektorzy finansowi, kierownicy transportu, osoby mające wpływ na politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach, właściciele firm, przedstawiciele stowarzyszeń i związków branżowych, którzy mają przełożenie na ok. 2 mln kierowców aut firmowych w Polsce.

FM 3_www2013_

* Podczas targów Fleet Market – organizowane są ogólnopolskie premiery samochodowe i prezentacja nowych produktów przeznaczonych dla flot samochodowych (m.in.: systemów bezpieczeństwa, kart paliwowych, ubezpieczeń, usług leasingowych i kredytowych, opon, akcesoriów i wyposażenia samochodów, rozwiązań IT optymalizujących zarządzanie flotami etc.).

* Targi Fleet Market to także interesujące panele dyskusyjne i debata z liderami branży motoryzacyjnej i flotowej. W tym roku temat wiodący targów Fleet Market 2013 to: „Źródła finansowania samochodów firmowych a korzyści podatkowe dla przedsiębiorcy”. Podczas wykładów postaramy się przedstawić optymalne w obowiązującym obecnie środowisku prawno-podatkowym źródła finansowania samochodów firmowych. Skupimy się także na czekających nas od 2014 roku zmianach w podatkach, głównie jeżeli chodzi o podatek VAT i ujednolicenie zapisów korzystania z samochodów służbowych prywatnie. Przedstawimy zalety podatkowe zakupu samochodów firmowych ze środków własnych. Odpowiemy na pytania kiedy i dlaczego opłacalny jest leasing operacyjny, kiedy leasing finansowy, a kiedy wynajem długoterminowy, średnioterminowy, a nawet krótkoterminowy. Przybliżymy koncepcję leasebacku, czyli leasingu zwrotnego. Specjaliści wyjaśnią, dla jakiej floty i w jakich warunkach opłacalny i dlaczego będzie full service leasing, service leasing czy fleet management, czyli samo zarządzanie pojazdami. Nie zabraknie także wątków dotyczących kredytów samochodowych, które są coraz popularniejsze wśród małych i średnich przedsiębiorców.

* W trakcie trwania targów Fleet Market 2013 nastąpi także wręczenie: statuetek Fleet Leader 2013 – wyróżnień przyznawanych corocznie przez Magazyn Fleet osobom oraz firmom z branży flotowej za wyjątkowe osiągnięcia na tym rynku oraz Certyfikatów Długodystansowego Testu Flotowego.

Fleet Market umożliwia
– pozyskiwanie nowych klientów
– wzmocnienie kontaktów z obecnymi partnerami biznesowymi
– prezentację nowej oferty i promocję swoich produktów
– zapoznanie się z ofertą innych firm
– wdrożenie na rynek nowych produktów
– wymianę wrażeń, opinii i doświadczeń wśród przedstawicieli branży
– budowanie wizerunku firmy
– promocję firmy w mediach (m.in. w prasie i telewizji)
– udział w debacie prowadzonej przez ekspertów branży.

FM 2_grafika_2

Wystawcy Tergów Fleet Market
– importerzy i dealerzy samochodowi
– koncerny paliwowe
– koncerny oponiarskie
– niezależne sieci serwisowe i dystrybutorzy części zamiennych
– szkoły jazdy i szkolenia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym
– organizacje/stowarzyszenia, media branżowe
– kancelarie prawne

Dostawcy produktów i usług dla flot
• leasing/CFM (car fleet management)
• ubezpieczenia
• wynajmem krótko- i długoterminowym pojazdów
• rozwiązania IT optymalizujące zarządzania flotą
• szacowanie wartości rezydualnej i remarketing
• producenci i dystrybutorzy urządzeń i oprogramowania dla flot samochodowych
• GPS i monitoring
• karty paliwowe
• opony i serwisy ogumienia
• serwisy samochodowe
• akcesoria/wyposażenie

Uczestnicy / Goście Targów Fleet Market

Targi Fleet Market są dla wszystkich przedstawicieli firm (w tym z sektora małych i średnich przedsiębiorstw), które posiadają od 5 do 5000 samochodów firmowych, czyli:

– właściciele i prezesi firm
– fleet managerowie
– dyrektorzy finansowi
– dyrektorzy administracyjni
– kierownicy transportu
– księgowi
– dziennikarze niezależnych mediów
– przedstawiciele stowarzyszeń na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym
– przedstawiciele organizacji rządowych
– prawnicy.

Udział w targach jest bezpłatny (na podstawie wypełnionego formularza zgłoszeniowego) na: fleetmarket.pl.


Zobacz także:
FLEET MAREKET 2012: 200 WYSTAWCÓW I 3000 GOŚCI
FLEET MAREKET 2012