FLEET MAREKET 2012: 200 WYSTAWCÓW I 3000 GOŚCI

IV Ogólnopolskie Targi Branży Flotowej – Fleet Market 2012 w Warszawie, których patronem medialnym była nasza redakcja, okazały się niewątpliwie największą imprezą flotową w Polsce.

To wyjątkowe święto branży uświetniło 200 wystawców i ponad 3 000 gości powiązanych z rynkiem flotowym i motoryzacyjnym, którzy szczelnie wypełnili największą halę w Warszawskim Centrum EXPO XXI liczącą 5 250 m².

Targi to nie tylko doskonała okazja do prezentacji bieżącej oferty i promocji produktów przeznaczonych dla flot samochodowych, ale także możliwość pozyskania nowych kontaktów oraz wymiany wiedzy z zakresu prawa, zarządzania, finansowania, telematyki i techniki motoryzacyjnej. Uczestników targów przyciągnęły zatem nie tylko ogólnopolskie premiery samochodowe, prezentacje nowych produktów, usług oraz innowacyjnych rozwiązań, liczne atrakcje i konkursy, ale także panele konferencyjne i dwie debaty.

Pierwsza była zorganizowana przez magazyn „Fleet” (poprowadził Wojciech Drzewiecki z IBRM Samar), a jej temat dotyczył: „Optymalnego samochodu flotowego w polskich warunkach prawnych i ekonomicznych. Jaki jest i jak będzie się zmieniał w najbliższych latach”. Druga debata organizowana pod egidą „Dziennika Gazety Prawnej” skupiła się na problematyce podatkowej w kontekście tematu: „Fiskus w firmowym aucie, czyli czy da się zmienić system podatkowy tak, aby skorzystały na tym i firmy, i państwowy budżet? (poprowadzi redaktor DŁukasz Bąk).


Zobacz także:
FLEET MAREKET 2012: NAGRODY DLA LEADERÓW
FLEET MARKET 2012: PANEL Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW
FLEET MARKET 2012: TARGI BRANŻY FLOTOWEJ
FLEET MARKET 2012: OCZEKIWANIE NA TARGI I STATUETKI


Podczas panelu konferencyjnego, odbyły się także ciekawe wykłady. Poprowadzili je: mecenasi Andrzej Dębiec i Zbigniew Marczyk (Hogan Lovells), Piotr Białobłocki (BZK Group), Łukasz Kuczyński i Sebastian Siwy (Impel Monitoring).

Odbywały się pokazy i premiery motoryzacyjne. Ponad sto modeli zebranych w jednym miejscu naprawdę robiło wrażenie. Były samochody, które we flotach są już dobrze znane, ale nie zabrakło także premier ogólnopolskich. Opel Adam, nowy Golf, Škoda Rapid, Toyota Auris Kombi, nowe Renault Clio, Dacia Dokker i Sandero, czy Citroën C-Elyssée i Peugeot 301. Do tego Subaru BRZ, Mercedes Citan, Ford Fiesta i B-Max. Najnowsze modele Kia, Hyundai, BMW, Audi, Chevrolet.

Na targach Fleet Market oprócz koncernów samochodowych można spotkać także dostawców wszystkich usług związanych z szeroko rozumianym zarządzaniem flotowym. Nowe karty paliwowe, usługi monitoringu, finansowe, felgi. Można było porozmawiac z Jackiem Czachorem i Markiem Dąbrowskim, motocyklistami Orlen Teamu, zjeść pyszne sushi na stoisku VB Leasing (z możliwością wygrania BMW na weekend). Niektórzy, jak na stoisku Akademii Jazdy Opla czy Szkoły Jazdy Renault, aby wygrać, musieli wykazać się umiejętnościami prowadzenia samochodu. Na niektórych stoiskach, jak chociażby Impel Monitoring, trzeba było wykazać się kreatywnością, na stoisku Carefleet nawet i sprawnością fizyczną, a na stoisku PKN Orlen wiedzą i pamięcią.

Na innych stoiskach, jak Renault, Chevrolet, BMW, Toyota, VW Group, Raiffeisen Leasing, Alphabet Polska, Satis, Business Lease, 99Rent, LINK4, Logic czy Ford, wystarczyła odrobina szczęścia w losowaniu wizytówkowym.

Podczas tegorocznych targów Fleet Market, wzorem lat ubiegłych, magazyn „Fleet” wręczył certyfikaty udziału w Długodystansowym Teście Flotowym oraz statuetki Fleet Leader.

Partnerzy przedsięwzięcia, jakie magazyn „Fleet” prowadzi od lat, a jakim jest Długodystansowy Test Flotowy (DTF), czyli przedstawiciele Automobilklubu Polski, Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy, Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych i Instytutu Transportu Samochodowego, wręczyli pamiątkowe certyfikaty, za produkty i usługi, które w 2012 roku były przetestowane w ramach DTF-u. W tym roku wyróżnienia otrzymały koncerny: General Motors Poland (Opel Astra), Mazda Motor Poland (Mazda 6), Peugeot Polska (Peugeot 208), Toyota Motor Poland (Toyota Avensis i Yaris), Suzuki Motor Poland (Suzuki Splash) oraz sieć myjni Robo Wash Center.

Uwieńczeniem targów była uroczystość wręczenia nagród Fleet Leader.