GARMIN: NOWA NAWIGACJA DLA KAMPERÓW I PRZYCZEP KEMPINGOWYCH

garmin-nawi354

Garmin zaprezentował nową nawigację stworzoną w odpowiedzi na potrzeby kierowców podróżujących kamperami i samochodami z przyczepami kempingowymi. Urządzenie ma wysokiej rozdzielczości bezramkowy wyświetlacz o przekątnej 6,95 cala.

Wystarczy wprowadzić do nawigacji właściwe parametry, by wyruszyć w drogę – otrzymamy informacje o stromych podjazdach, odcinkach z ograniczeniem dopuszczalnej wagi pojazdu, ostrych zakrętach i innych sytuacjach czekających na drodze.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

– Camper 780 został zaprojektowany, by ułatwić podróże kamperami lub autami z przyczepami kempingowymi. Dostęp do informacji o tysiącach punktów POI, możliwość połączenia z kompatybilnym smartfonem oraz ostrzeżenia dostosowane do gabarytów pojazdu, to istotne elementy podczas planowania podróży, dlatego warto je mieć w swojej nawigacji – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Camper 780 zawiera katalog pól kempingowych i bezpłatnych miejsc postojowych z dostępem do punktów POI (punktów użyteczności publicznej), dostarczanych przez ACSI, Campercontact i Trailer’s Park. Dane można filtrować według wybranych udogodnień, takich jak m.in. przyłącza elektryczne, prysznice czy dostęp do Internetu. Informacje o atrakcjach w pobliżu dostarczane są za pośrednictwem serwisów TripAdvisor i Foursquare.

Nawigacja korzysta z informacji o bieżącym ruchu drogowym, dostępnych dzięki Garmin Digital Traffic lub aplikacji Garmin Drive app, która dostarcza także prognozę pogody i umożliwia wyświetlanie powiadomień z telefonu. Co więcej, dzięki możliwości sparowania nawigacji z telefonem komórkowym, Camper 780 można obsługiwać za pomocą komend głosowych, a także używać jako zestaw głośnomówiący.

Dzięki obsłudze Wi-Fi można szybko zaktualizować mapy i oprogramowanie urządzenia, a dwurdzeniowy procesor zapewnia niezwykle szybkie obliczenia trasy i objazdów. Nawigację można sparować także z bezprzewodowymi kamerami cofania Garmin BC 30 i BC 40.

Nawigacja Garmin Camper 780 oraz zestaw z kamerą wsteczną BC40 są dostępne w sprzedaży w cenach 399,99 i 529,99 euro.