MIO: WIDEOREJESTRATOR I NAWIGACJA RAZEM

angled-1

Marka Mio wprowadza do Polski nowoczesne urządzenie, które łączy funkcje nawigacji samochodowej z użytecznością wideorejestratora. Korzystając z Combo 5107 LM kierowca może korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcji znanych z nawigacji serii Spirit, a jednocześnie rejestrować podróż w jakości HD.

To kompleksowe rozwiązanie pozwalające jednocześnie nawigować na trasie i ją nagrywać, bez konieczności montowania na przedniej szybie dwóch urządzeń.


Zobacz relacje:
GPS / AUDIO
WIDEOREJESTRATORY


Urządzenie Combo o pięciocalowym ekranie nie zajmuje więcej miejsca niż standardowa nawigacja.

– Projektując Mio Combo 5107 LM staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób praktycznych – takich, które przyzwyczaiły się już do rozwiązań wielofunkcyjnych. Za pomocą jednego urządzenia mogą korzystać zarówno z szerokiej gamy funkcji nawigacji i kamery samochodowejPoza tym Combo świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które lubią porządek. Nie muszą przyczepiać do przedniej szyby dwóch urządzeń, a mogą korzystać ze wszystkich funkcji – komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe.

Nawigacja

Combo 5107 LM wyposażono w mapy 44 krajów Europy – w tym także Polski. Mapy można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować. Dzięki temu użytkownicy mogą pobierać najnowsze dane mapowe przez cały okres ich eksploatacji i nie muszą za to płacić.

angled-2

Combo oferuje również bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Można ją pobrać poprzez aplikację MioMore Desktop na komputery PC, tak samo, jak najnowsze mapy.

Znajdziemy tu również standardowe funkcje znane z nawigacji Mio Spirit, czyli m.in. usługę Smart Routes (to tak naprawdę aż trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, czyli funkcja nawigacji do uczenia się stylu jazdy kierowcy i proponowanie mu tras bardziej dopasowanych do jego preferencji), asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

Wideorejestrator

Funkcje wideorejestraotra i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami. Zarówno z menu, jak i z ekranu mapy za pomocą jednego przycisku przejść do sterowania kamerą. Obsługa kamery również odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, bez dodatkowych przycisków sterujących. Mio Combo może nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji.

Dzięki modułowi GPS do filmów dołączany jest ślad GPS. Zapisana zostaje pozycja pojazdu, jego prędkość oraz kierunek poruszania się. Dzięki temu przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można prześledzić na mapie przebytą trasę.

Mio Combo 5107 LM wyposażono także w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Combo uruchomi nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Filmy rejestrowane są w jakości HD 720p. Kąt widzenia obiektywu 120 stopni, a w obiektywie urządzenie wykorzystuje soczewkę F2.4.

Urządzenie Mio Combo, 5107 LM będzie dostępne w sprzedaży od września 2014. Proponowana cena detaliczna to 699 złotych.