INFINITI: NOWE Q50 WJEDZIE W ATRAKCYJNEJ CENIE

Q50_0_In

Szczegółowe specyfikacje i ceny nowego Infiniti Q50, który swoja premierę miał na salonie samochodowym w Genewie, poznamy w czerwcu, ale już teraz nadeszła bardzo interesująca informacja dla potencjalnych nabywców modelu.

Infiniti Europe postanowiło, że wyższy podatek akcyzowy, którym obciążone jest Q50 z silnikiem 2.2 litra, nie może mieć wpływu na obniżenie atrakcyjności cenowej tego modelu w stosunku do rywali z silnikami do 2.0 litra pojemności, a więc obłożonych niższym podatkiem akcyzowym.


Zobacz także:
INFINITI


Dzięki temu, Q50 z silnikiem 2,2 Diesel będzie miał cenę konkurencyjną w stosunku do modeli innych producentów wyposażonych w silniki o pojemności poniżej 2000 ccm3. Producent zapowiedział wprowadzenie specjalnej wersji flotowej, której wersja bazowa będzie wyceniona wyraźnie poniżej 150 tys. złotych brutto.

Q50 2.2d z pakietem wyposażenia atrakcyjnym z punktu widzenia klienta detalicznego i konkurencyjnym dla rywali w segmencie (m.in. z nawigacją, kamerą cofania, oponami run-flat i czujnikiem deszczu), będzie kosztował około 163 tys. złotych.

Pierwsze samochody powinny dotrzeć do Polski na przełomie września i października.

Więcej na temat samochodu znajdziesz tutaj: INFINITI: NOWY Q50.