KIA LOTOS RACE 2013: RUSZA REKRUTACJA KIEROWCÓW

Ruszyła rekrutacja na 2013 rok w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Pierwszy sezon zmagań jest zakończony, a tytuły mistrzowskie zdobyte, ale już rozpoczęły się przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji w ramach Kia Lotos Race.

Wszyscy zainteresowani udziałem w jedynej w kraju serii wyścigowej, oficjalnie stworzonej i organizowanej przez producenta samochodów, mogą już się rejestrować. Na stronie internetowej www.kialotosrace.pl umieszczone są m.in. warunki udziału i zakupu wyścigowych Picanto.


Zobacz także:
SPORT


Zawodnicy, którzy zdecydują się na zamówienie samochodu do końca listopada 2012 r. mają gwarancję ceny zakupu i ich auta będą kosztować tyle samo, ile kosztowały przed rozpoczęciem mistrzostw – 39 900 zł. W tej cenie otrzymają samochód Kia Picanto 1.2, wraz z pełnym wyposażeniem sportowym, wymaganym regulaminem cyklu. Natomiast od grudnia 2012 obowiązywać już będzie cennik Picanto zgodny m.in. z aktualnym kursem euro.

Kalendarz 2013 serii Kia Lotos Race jest obecnie w trakcie opracowania, podobnie jak i szczegółowe regulaminy zawodów. Intencją organizatora jest utrzymanie tej samej liczby rund co w minionym sezonie, czyli sześciu. Zawodnicy z pewnością zawitają na jedyny tor w Polsce – „Poznań”, jeszcze nie wiadomo jakie i ile torów Kia Lotos Race odwiedzi zagranicą. Organizator polskiej markowej serii prowadzi rozmowy m.in. z władzami Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) na temat ponownego pojawienia się wyścigowych Picanto w ramach wspólnego weekendu wyścigowego. Po swoim debiucie na torze Lausitzring w Niemczech, uczestnicy i całe zawody KLR spotkały się z bardzo przychylnymi opiniami ze strony władz DTM, które zaprosiły nas do dalszej współpracy.

Priorytetem jest obecność podczas zawodów jak najwyższej rangi, co pozwala uczestnikom KLR na nabieranie doświadczenia podczas imprez o światowej renomie. W tym roku Mistrzostwa Picanto towarzyszyły m.in. wspomnianemu DTM, ale także rundzie mistrzostw świata FIA GT oraz mistrzostwom „strefy” Europy centralnej – CEZ.

Podobnie jak i w tym roku, uczestnicy Kia Lotos Race w 2013 będą rywalizować o tytuł Wyścigowego Mistrza Polski Kia Picanto oraz o nagrody rzeczowe i finansowe. Drugi sezon KLR najprawdopodobniej oficjalnie rozpocznie się w maju przyszłego roku.

Kia Lotos Race to markowa seria wyścigowa organizowana przez Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil i przy wsparciu PZU, Santander Consumer Bank, Santander Multirent oraz firmy ATT. Uczestnicy rywalizują w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski PZM za kierownicami identycznych Kia Picanto 1.2 o seryjnej mocy 85 KM, przygotowanych zgodnie z regulaminem technicznym serii. Nagrodą główną jest samochód osobowy Kia Picanto, lub jego równowartość.


Zobacz także:
KIA LOTOS RACE 2013: KALENDARZ USTALONY
KIEROWCY KOŃCZĄ (POWOLI) TEGOROCZNY SEZON
KIA LOTOS RACE 2012: MIRECKI MISTRZEM POLSKI
GORĄCY WEEKEND W SPORCIE
KIEROWCY STARTOWALI NA TORACH
WYŚCIGI: KIEROWCY NA TORZE POZNAŃ
ECHA SPORTOWEGO WEEKENDU – STARTOWALI POLACY
ECHA SPORTOWEGO WEEKENDU
KIA LOTOS RACE 2012: TRZECIA RUNDA W POZNANIU
KIA LOTOS RACE 2012: DUBLET ŁACISZA (2. RUNDA)
KIA LOTOS RACE 2012: DRUGA RUNDA W AUSTRII
KIA LOTOS RACE 2012: STEINHOF LIDEREM (1. RUNDA)
KIA LOTOS RACE 2012: RUSZAJĄ W NIEMCZECH
KIA LOTOS RACE 2012: TRWA ODBIÓR SAMOCHODÓW
KIA LOTOS RACE 2012: OGŁOSZONO REGULAMINY
KIA LOTOS RACE 2012: ZGŁOSZENIA PRZEDŁUŻONE
KIA: WYŚCIGOWE PICANTO JUŻ CZEKAJĄ