KIA LOTOS RACE 2013: KALENDARZ USTALONY

Kia_41aa2f5.kia

Kalendarz zawodów Kia Lotos Race na sezon 2013 został ustalony. Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto rozpoczną się w tym sezonie rundą na węgierskim torze Hungaroring a zakończą, podobnie jak w minionym sezonie, na czeskim Automotodromie Brno.

Kia Lotos Race ponownie wejdzie w skład weekendu DTM. Picanto będą towarzyszyć najsłynniejszej serii wyścigów samochodów turystycznych podczas eliminacji na torze Lausitzring. Wybór akurat tej rundy był podyktowany bliskością toru od polskiej granicy, oraz bardzo dobrą opinią jaką polskie mistrzostwa zebrały podczas poprzedniej wizyty na tym obiekcie.


Zobacz także:
SPORT


W sezonie 2013 zawodnicy z mistrzostw Kia Picanto będą się ścigać głównie w towarzystwie uczestników serii FIA CEZ Trophy, ale po raz pierwszy uczestnicy mistrzostw zawitają na zawody ETRC. Wyścigi ciężarówek cieszą się ogromną popularnością, więc towarzyszące tym gigantom wyczynowe „maluchy” Kia będą rywalizować przy kilkudziesięciotysięcznej widowni.

Tradycyjnie już wielki finał mistrzostw odbędzie się na bardzo lubianym i cenionym przez kierowców torze w Brnie.

Tegoroczny nabór do Mistrzostw Polski Kia Picanto jeszcze trwa i zakończy się wraz z ostatnim dniem stycznia. Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji i zakupu samochodów znajdują się na stronie internetowej www.kialotosrace.pl.

KALENDARZ KIA LOTOS RACE 2013

* 27-28 kwietnia: Hungaroring (FIA CEZ);
* 11-12 maja: RedBull Ring (FIA CEZ
);
* 15-16 czerwca: Lausitz (DTM
);
* 20-21 lipca: Poznań;
* 31 sierpnia – 1 września: Most (ETRC – European Truck Racing Championship)
;
* 14-15 września: Brno (FIA CEZ
).

Termin zawodów w Poznaniu musi zostać jeszcze potwierdzony.


Zobacz także:
KIA LOTOS RACE 2013: RUSZA REKRUTACJA KIEROWCÓW