LOS ANGELES 2015: PREMIERA VOLKSWAGENA BEETLE DUNE

nbeat1

Podczas salonu samochodowego Los Angeles Auto Show (2015 LA Auto Show) Volkswagen prezentuje nowego Beetle Dune. Crossover przypominający legendarne buggy Baja California wyróżnia się charakterystyczną stylistyką.

Posiada też liczne off- roadowe elementy, z dużymi 18-calowymi obręczami kół oraz wyżej osadzonym nadwoziem na czele. Model debiutuje w wersjach Coupé i Cabriolet.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

LOS ANGELES 2015


 

Beetle debiutuje na targach motoryzacyjnych w USA, ale można go już zamawiać u niemieckich dealerów Volkswagena.

nbeat2

Zarówno nadwozie nowego Beetle Dune, jak i jego wnętrze zostały zaprojektowane od podstaw i wręcz zapraszają kierowcę, by wyruszył ku przygodzie. Swój wyrazisty styl przednia część nadwozia zawdzięcza dużemu umieszczonemu centralnie wlotowi powietrza chłodzącego, który jest obwiedziony srebrną ramką i osłonięty czarną kratką o strukturze plastra miodu. W aucie widzianym z boku w oczy rzucają się, zwłaszcza w wersjach utrzymanych w jasnych barwach, czarne poszerzenia nadkoli i progów.

Dynamiczny wygląd najnowszej wersji Beetle podkreślają czarne listwy z boku nadwozia (stylizowane na „progi Garbusa”) oraz napis „DUNE”. Odpowiednio do terenowych aspiracji tego modelu o 10 milimetrów zwiększono jego prześwit.

nbea3

Z tyłu wzrok przykuwają trzy elementy: obok dużego spoilera (jego górna część błyszczy czarnym lakierem, dolna ma kolor nadwozia) oraz obok zderzaka w nowym kształcie (z dyfuzorem w kolorze „błyszczącego srebra”) futurystyczny styl nadają autu nowe lampy wykonane w technologii LED. Beetle Dune jest dostępny w dziewięciu kolorach nadwozia do wyboru. Nowością są lakiery „Sandstorm Yellow Metallic” i „Dark Bronze Metallic”.

Coupé można ponadto zamówić z dachem lakierowanym na czarno. Z kolei Beetle Dune Cabriolet jest wyposażany w czarny dach typu softtop. Modny wygląd nadano również wnętrzu auta. W oczy rzucają się przede wszystkim lakierowany w kolorze nadwozia tzw. Dash Pad (ozdobny panel na tablicy rozdzielczej) oraz szwy tapicerki utrzymane w kontrastowych barwach, znajdujące się m.in. na sportowych fotelach, pokrytej skórą kierownicy czy na dźwigni hamulca ręcznego. W kontraście do nich siedziska foteli, poszycie drzwi i słupków dachowych oraz podsufitkę utrzymano w kolorze czarnym.

nbeat4

Nowy Dune został wyposażony w najnowszej generacji zestawy multimedialne Volkswagena, które – zależnie od modelu – można wzbogacić o system cyfrowego odbioru radia DAB+ czy o drugi interfejs bluetooth dla telefonu. Radiem, telefonem oraz dostępem do urządzenia multimedialnego można sterować wydając komendy głosowe, w wypadku systemu „Discover Media” dotyczy to również nawigacji.

W modelach z systemami „Composition Media” i „Discover Media” Volkswagen oferuje również opcjonalnie wysokiej klasy sprzęt nagłaśniający amerykańskiej firmy Fender. Jego sercem jest 10-kanałowy wzmacniacz klasy A/B o mocy wyjściowej 400 Watt (z głośnikami niskotonowymi, wysokotonowymi, sabooferem itp.).

Nowy Beetle Dune jest dostępny w Europie z trzema benzynowymi silnikami turbo oraz z dwoma turbodieslami do wyboru. Silniki benzynowe uzyskują moc 77 kW/105 KM, 110 kW/150 KM oraz 162 kW/220 KM. Jednostki napędowe Diesla mają moc 81 kW/110 KM oraz 110 kW/150 KM.

nbeat5