MAZDA3: ŚWIATOWA PREMIERA W PIĘCIU MIASTACH

Mazda3_1_Hatchback

Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała równocześnie w pięciu miastach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych wydarzeń, które odbyły się w Londynie, Stambule, Petersburgu, Nowym Jorku i Melbourne.

To właśnie te miejsca wybrano na gospodarzy premierowych wydarzeń ze względu na ich pełny pasji, stylowy charakter, który odzwierciedla cechy nowego, pięciodrzwiowego kompaktu. Nowy model Mazdy stał się trzecim przedstawicielem najnowszej generacji pojazdów prezentujących autorską stylizację „KODO – Dusza Ruchu” oraz cały szereg przełomowych technologii SKYACTIV.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
MAZDA: MODEL 3 KOŃCZY DZIESIĘĆ LAT


Tym samym nowa Mazda3 dołączyła do Mazdy CX-5 i Mazdy6.

Technologie SKYACTIV, na które składają się lekkie silniki, skrzynie biegów, podwozie i nadwozie, zostały opracowane przez Mazdę od zera i stanowią podstawę jej superwydajnych samochodów. Dzięki SKYACTIV Mazda zyskała ponadto na konkurencyjności: udoskonalenia wprowadzone wraz z innowacyjnym pakietem technologii znacznie poprawiły wydajność procesów produkcyjnych i rezultaty prac badawczo-rozwojowych.

Mazda3_2_Hatchback

– Wszystkie aspekty nowej Mazdy3 są ekscytujące – od jej wyglądu i sposobu w jaki działa na zmysły, aż po dynamiczne osiągi, szybkość reakcji, niezawodność i koszty eksploatacji. Mamy wysokie oczekiwania w stosunku do wielkości sprzedaży tego modelu. Podejrzewam wręcz, że może nas ona pozytywnie zaskoczyć – mówi Jeff Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe.

Nowe kompaktowe auto, które stanowi niemal jedną trzecią globalnej sprzedaży marki, jest istotną częścią planów firmy. Poprzez ten model, który zdobył już ponad 130 nagród od momentu swego debiutu w 2003 r., Mazda podniosła poprzeczkę w kluczowym segmencie samochodów osobowych. Poza stylizacją KODO nowa Mazda3 szczyci się całkowicie odnowionym wnętrzem, które zapewnia najwyższy komfort i praktyczność. Nowy model oferuje nawet możliwość połączenia internetowego: wyposażony między innymi w radio Aha, jest jednym z pierwszych samochodów segmentu C, którego pasażerowie są podłączeni do globalnej sieci.

Mazda3_3_Hatchback

Mazda3 jest także najnowszym modelem opracowanym według strategii „Odpowiedzialny Zoom-Zoom”, zgodnie z którą marka buduje samochody ekonomiczne i bezpieczne, równocześnie dostarczające wiele przyjemności z jazdy. Model wyposażono w system i-stop, najszybszy na świecie system wyłączania silnika podczas postoju, oraz i-ELOOP, system odzyskiwania energii z hamowania. Nowe silniki i skrzynie biegów gwarantują doskonałe osiągi samochodu. Pozostałe innowacje SKYACTIV, które zostały dopasowane do mniejszych, bardziej kompaktowych kształtów Mazdy3, poprawiają zwrotność samochodu i czynią z niego jeden z najbezpieczniejszych kompaktów.

Sprzedaż nowej Mazdy3 w Europie rozpocznie się jesienią 2013 r.

Mazda3_4_Hatchback