MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2021: START 11 KWIETNIA

W niedzielę, 11 kwietnia Automobilklub Krakowski zorganizuje PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Impreza wpisuje się w trwający od roku 2007 ciąg wielickich imprez, poświęconych pamięci dwóch znakomitych kierowców i sportowców: Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.


Zobacz także:

RAJDY

MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA


 

Rajd odbędzie się po raz 14-ty. Ubiegłoroczne zawody zostały odwołane z powodu pandemii Covid 19 mimo niemal stuprocentowego przygotowania.

– Od swej pierwszej edycji te imprezy przeszły głęboką ewolucję – podkreśla Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego.

– Tym razem planujemy połączyć trasę na Polach Papieskich w Brzegach koło Wieliczki – na której rozegraliśmy bardzo udany Rally Sprint w październiku 2020 – z odcinkami wytyczonymi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Niepołomicach – dodaje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

– Jeszcze nie pora na ogłoszenie szczegółów trasy i programu PLATINUM 5. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, dokładniejsze informacje o imprezie opublikujemy 8 marca. Mamy nadzieję, że przy zachowaniu wszelkich pandemicznych obostrzeń zrealizujemy tę imprezę przy życzliwej współpracy z tytularnym sponsorem – właścicielem marki Platinum Orlen Oil oraz z władzami Wieliczki, Niepołomic i powiatu wielickiego. Niestety, Memoriał zostanie rozegrany bez udziału kibiców, ale z myślą o nich będzie prowadzona relacja on-line z przebiegu imprezy – informują organizatorzy.

– Chcemy również, by nasz rajd stanowił udaną inaugurację ogólnopolskiego sezonu 2021. Pragniemy, aby naszym wkładem w ten sezon były też inne tradycyjne imprezy Automobilklubu Krakowskiego – 10. Rajd Polski Historyczny – w randze finałowej rundy Trofeum FIA w Historycznych Rajdach na Regularność oraz 54. Rajd Żubrów – kończy Paweł Owczyński.

GCh
Fot. Mariusz Suss