MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: NIE WYNIK NAJWAŻNIEJSZY

JCHm_2

Jan Chmielewski pilotowany przez żonę Monikę Chmielewską zajęli 2. miejsce w klasie 2 podczas 8. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który odbył się w miniony weekend w Wieliczce.

Pomimo braku wygranej, główny cel imprezy jakim jest oddanie hołdu dwóm wielkim i niezapomnianym mistrzom polskich rajdów: Januszowi Kuligowi oraz Marianowi Bublewiczowi, został spełniony w stu procentach.

sponsorenault


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Jan Chmielewski: Obaj wielcy mistrzowie polskich rajdów są w naszej pamięci nie tylko dlatego, że pokonywali swoich rywali na odcinkach specjalnych, ale również dlatego, że mieli wspaniałe osobowości i jako ikony to właśnie oni pokazywali nam, jakim pięknym oraz emocjonującym sportem są rajdy. Wielu z nas kierowców, pilotów, kibiców to właśnie od nich i z ich powodu zaraziło się wielką pasją do rajdów. I choć termin Memoriału nieco koliduje z przygotowaniami samochodu do startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, to dzięki pracy mechaników z Race Rent nasz start doszedł do skutku i mogliśmy uczcić pamięć Janusza i Mariana. Bardzo dziękujemy za udział i za współzawodnictwo w zawodach, które jak co roku cieszyły się ogromną popularnością wśród kibiców. Ufam, że za rok znowu spotkamy się na trasach w Wieliczce, by znów oddać hołd dwóm wielkim i niezapomnianym mistrzom polskich rajdów.

Monika Chmielewska: Jestem dumna, że w tym roku wzięłam udział w roli pilota w Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza i w ten sposób wraz z innymi zawodnikami mogłam uczcić pamięć wielkich kierowców rajdowych. Choć zajęliśmy drugie miejsce, wcale nie czuję niedosytu, gdyż dla mnie samo uczestnictwo w tym wydarzeniu jest wyróżnieniem. Memoriał gromadzi wielu wspaniałych ludzi: zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów i organizatorów, którzy z pasją i zaangażowaniem uczestniczą corocznie w tych zawodach i wspólnie upamiętniają dwóch wyjątkowych ludzi i sportowców. Jestem też pełna podziwu dla Beaty Bublewicz, która jest pomysłodawczynią powstania Ośrodka Rehabilitacji Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych im. Mariana Bublewicza. Jest to wspaniała inicjatywa, którą warto szerzyć i którą każdy z nas może wspomóc. Ze swojej strony chciałam gorąco podziękować wszystkim za pozytywny odzew mojego startu i wszystkie wyrazy sympatii. Było i jest mi naprawdę bardzo, bardzo miło.

Sponsorami startu w 8. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza są: WESEM, dystrybutor narzędzi marki NEO, REVICO, M-CARS Dealer BMW, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn “Eurostudent”. Za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.