MOBIL DELVAC STRONG TRAKER 2013: ZNAMY NAJLEPSZYCH

img20130707_111631

Nowe konkurencje nie wystraszyły kierowców, a wielkie nazwiska potwierdziły swoją klasę – tak w skrócie można podsumować tegoroczny turniej Mobil Delvac Strong Traker, który w odświeżonej formule wrócił na imprezy trakerskie w Deszcznie i Krakowie. Zwycięzcą został Marcin Dudek.

IV edycja Mobil Delvac Strong Traker przejdzie do historii co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze, organizowany od 2010 roku turniej to już znacznie więcej niż zawody w siłowaniu się na rękę.


Zobacz także:
SPORT
MOBIL DELVAC STRONG TRAKER 2012


Wszystko za sprawą dwóch nowych konkurencji rozgrywanych podczas eliminacji. Po drugie, tegoroczne zawody towarzyszyły ostatnim, 20. Trakerskim Spotkaniom w Krakowie, które po wielu latach znikają z kalendarza imprez dla kierowców ciężarówek. A po trzecie, że znani z poprzednich edycji turnieju kierowcy nadal są górą w starciu z nowymi nazwiskami na liście startowej Mobil Delvac Strong Traker.

img20130707_111556

Pierwszy w tym roku turniej odbył się podczas jubileuszowych 20. Trakerskich Spotkań w Krakowie. Kolejna okazja do rywalizacji pojawiła się podczas Międzynarodowego Zlotu Kierowców Aut Ciężarowych w Deszcznie. W pierwszej nowej konkurencji – Trzymaniu Beczek – kierowcy stali na podeście, a ich zadaniem było jak najdłuższe utrzymanie dwóch ciężarów o łącznej wadze 80 kg. Najlepszy okazał się Paweł Lasota.

Jego wynik to 194 sekundy. Druga z nowych konkurencji – Waga Płaczu Przodem – polegała na jak najdłuższym utrzymaniu przed sobą 20-kilogramowej beczki. Najlepszy wynik należał także do Lasoty, który utrzymał ciężar przez 78 sekund. Runda finałowa Mobil Delvac Strong Traker nadal była zarezerwowana dla armwrestlingu, co ucieszyło kierowców, odnoszących sukcesy w poprzednich edycjach turnieju.

Pierwszy turniej Mobil Delvac Strong Traker został zorganizowany w 2010 roku i od razu spotkał się z zainteresowaniem kierowców samochodów ciężarowych. Przez kolejne lata w eliminacjach wzięło udział kilka tysięcy osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów w siłowaniu się na rękę dla trakerów.

Mobil Delvac Strong Traker ma swoich wielkich zwycięzców. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami są Marcin Dudek, Strong Traker z lat 2010, 2011 i 2013 roku, Paweł Lasota, weteran armwrestlingu i jego syn Grzegorz, który wygrał wszystkie turnieje w 2012 roku.

img20130707_111702

Wyniki IV edycji turnieju Mobil Delvac Strong Traker

Kraków
1. Marcin Dudek;
2. Grzegorz Lasota;
3. Mariusz Zbylut;
Pozostali finaliści: Przemysław Fojcik, Marcin Krekora, Artur Narożny, Daniel Słomka i Artur Szlęzak.

Deszczno
1. Marcin Dudek;
2. Grzegorz Lasota;
3. Paweł Lasota;
Pozostali finaliści: Maksymilian Dębski, Marcin Krekora, Daniel Ptaszyński, Zygmunt Radoński i Piotr Święcki.