MOBIL DELVAC STRONG TRAKER PRZYCIĄGA MISTRZÓW

Mobil Del1

Każdy duży chłopak kocha ciężarówki i siłowanie się na rękę – to można było usłyszeć podczas finału Mobil Delvac Strong Traker na 15. Targach Inter Cars w Warszawie.

Najbardziej prestiżowe zawody armwrestlingowe dla kierowców tym razem zawitały pod Stadion Narodowy. Ich zwycięzcą został Alex Kurdecha – aktualny Mistrz Polski w siłowaniu na ręce.


Zobacz także:

INTER CARS 2015

MOBIL DELVAC STRONG TRAKER


 

Wszystkie konkurencje siłowe Strong Trakera nawiązywały do liczby dziewięćdziesiąt i okrągłego jubileuszu marki Mobil Delvac.

Mobil Del2

Turniej Mobil Delvac Strong Traker zgromadził na Błoniach Stadionu Narodowego kilkudziesięciu zawodników z całej Polski oraz wielu widzów. Na najlepszego uczestnika z uprawnieniami do kierowania ciężarówką czekał puchar oraz tytuł Strong Trakera. Znane nazwiska polskiej sceny armwrestlingowej – jak Lasota czy Kurdecha – oraz wysoki poziom sportowy udowodniły, że amatorski turniej Mobil Delvac sprzed lat to już wspomnienia. Teraz najwyższe miejsca na podium należą wyłącznie do regularnie trenujących zawodników.

W turnieju wystartował Alex Kurdecha, tegoroczny Mistrz Polski w siłowaniu na ręce. Nie miał on jednak łatwego zadania, bo na liście startowej pojawiło się wielu wymagających zawodników. Wielkim nieobecnym był Marcin Dudek, aktualny Wicemistrz Polski w siłowaniu na prawą rękę oraz najbardziej utytułowany uczestnik cyklu Mobil Delvac. Finał w Warszawie był zarezerwowany tylko dla najlepszej dwunastki, a cały turniej były bardzo widowiskowy.

Mobil Del3

– Poziom turnieju Mobil Delvac był bardzo wyrównany i trudno było o łatwego przeciwnika. Każdy wymagał ode mnie prawdziwej walki. Kiedyś, ojciec mojego kolegi z liceum zabrał nas na przejażdżkę swoim wielkim truckiem. O kierowaniu takich rozmiarów pojazdem marzy każdy duży chłopiec. Nie jestem zawodowym kierowcą, ale wcześniej czy później na pewno wrócę za kierownicę ciężarówki – mówi Alex Kurdecha, który od dziecka chciał zostać kierowcą ciężarówki.

W Stalowym Bicepsie najlepszym był Waldemar Neryng, który w ciągu 90 sekund wykonał 70 ugięć przedramion sztangą łamaną o wadze 90 funtów (około 41 kg) podchwytem. Druga konkurencja – Skrzydła Anioła, czyli wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów, należała do Piotra Święckiego. Jego wynik to także 70 powtórzeń w ciągu 90 sekund.

Mobil Del4

– Uzyskanie takich wyników to spore wyzwanie nawet dla osób regularnie trenujących na siłowni. Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe – podkreśla Tomasz Proc, sędzia zawodów.

Wyniki turnieju Mobil Delvac Strong Traker 2015 w Warszawie
1. Alex Kurdecha;
2. Grzegorz Lasota;
3. Waldemar Neryng;
4. Daniel Słomka;
5. Patryk Szymaniak;
6. Piotr Święcki;
7. Marek Neryng;
8. Artur Kruk;
9. Paweł Lasota;
10. Dariusz Lizak;
11. Sławomir Błaszczyk;
12. Michał Pietras.