POZNAŃ MOTOR SHOW 2015: MARCIN DUDEK STRONG TRAKEREM

Mobil DeStr1

Turniej Mobil Delvac Strong Traker na targach Motor Show w Poznaniu wygrał Marcin Dudek. Popularne zawody w siłowaniu się na rękę dla kierowców ciężarówek były tym razem otwarte dla wszystkich fanów czterech kółek.

Sędziowie i zawodnicy nie mają wątpliwości – VI edycja imprezy to już profesjonalne zawody do których uczestnicy przygotowują się tygodniami.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

POZNAŃ MOTOR SHOW


 

Obecność na Motor Show Truck w Poznaniu nowych i bardzo doświadczonych zawodników nie pokrzyżowała planów Marcina Dudka. Aktualny Wicemistrz Polski w armwrestlingu pokonał przeciwników i umocnił się na pozycji najbardziej utytułowanego zawodnika w sześcioletniej historii turniejów Mobil Delvac. Dudek otrzymał także tytuł Strong Trakera, dla najlepszego zawodnika turnieju z uprawnieniami do kierowania pojazdami ciężarowymi.

Eliminacje polegały na dwóch próbach siłowych. Pierwsza z nich – Skrzydła Anioła – to wyciskanie zza głowy sztangi prostej o wadze 90 funtów (41 kg). Najlepszy wynik 88 powtórzeń uzyskał Krzysztof Kłys. W drugiej konkurencji – Stalowym Bicepsie – zawodnicy uginali przedramiona sztangą łamaną o wadze 90 funtów podchwytem. Tutaj najlepszym był Waldemar Neryng z wynikiem 63 pkt.

Mobil DeStr3

W obu próbach punkty były równe ilości powtórzeń wykonanych w ciągu 90 sekund. Towarzysząca turniejowi liczba 90 nie była przypadkowa, ponieważ w tym roku przypada 90. rocznica wprowadzenia na rynek olejów Mobil Delvac do silników pojazdów ciężarowych.

Walki finałowe były bardzo wyrównane. Trwały nawet po kilka minut, a zawodnicy kilkukrotnie zmuszali sędziego do związywania nadgarstków taśmą. O wygranej często decydowała nie siła prezentowana przez zawodnika podczas eliminacji, a technika i szybkość kierowców.

– Konkurencja w Poznaniu była bardzo mocna – ciekawi ludzie i dużo nowych zawodników. To jeden z najlepszych turniejów na jakich byłem. Największym zaskoczeniem była dla mnie wygrana Waldemara Nerynga (3. miejsce) z bardzo dobrymi zawodnikami startującymi w imprezach rangi krajowej i międzynarodowej – powiedział Marcin Dudek, zwycięzca turnieju w Poznaniu a jednocześnie Wicemistrz Polski w armwrestlingu, który będzie reprezentować nasz kraj jesienią podczas Mistrzostw Świata w Malezji.

– Zawody Mobil Delvac Strong Traker obserwuję od pierwszej edycji i widzę jak się zmieniły. Kilka lat temu była to zabawa dla amatorów, którzy często po raz pierwszy widzieli profesjonalny stół do siłowania. Dzisiaj na „Mobila” przyjeżdżają wspaniale wyszkoleni zawodnicy, odnoszący sukcesy na zawodach w Polsce i na świecie, a ich cykl przygotowawczy jest ułożony specjalnie pod ten turniej – mówi Tomasz Proc, sędzia.

Wyniki turnieju Mobil Delvac Strong Traker – Motor Show Truck 2015: 1. Marcin Dudek; 2. Grzegorz Lasota; 3. Waldemar Neryng; 4. Mirosław Hertmanowski; 5. Wiesław Rzanny; 6. Krzysztof Kłys; 7. Marek Neryng; 8. Daniel Słomka; 9. Piotr Święcki; 10. Hubert Dudziak; 11. Paweł Lasota; 12. Mariusz Zbylut.