NISSAN: ARIYA PRZESZEDŁ EKSTREMALNE TESTY WYTRZYMAŁOŚCIOWE

Nissan przez ponad trzy lata poddawał model ARIYA rygorystycznym testom wytrzymałościowym.

W ramach prowadzonych prób w pełni elektryczny crossover był oceniany pod kątem pięciu tysięcy różnych parametrów, które zostały tak dobrane, aby Nissan ARIYA po opuszczeniu środowiska testowego był w stanie poradzić sobie w każdych warunkach i w każdym zakątku globu.


Zobacz także:

ABARTH: DWIE NOWE ODMIANY, DWA NOWE PAKIETY I NOWA KOLORYSTYKA

ECO


 

Eksperci Nissana wykorzystali ponad dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie samochodów elektrycznych oraz dane o klientach, zgromadzone od chwili wprowadzenia na rynek modelu LEAF. Przeanalizowali uważnie sposoby korzystania z samochodu na różnych rynkach, co pozwoliło im na bardziej precyzyjne określenie zakresu testów dla modelu ARIYA. Wytrzymałość samochodu była badana w trudnych warunkach drogowych i terenowych, stworzonych tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały warunki rzeczywiste i pozwalały na dokonanie rzetelnej całościowej oceny pojazdu.

Testy, nad których przebiegiem czuwał zespół ponad 500 ekspertów Nissana, prowadzone były na torze testowym Tochigi w Japonii. Obejmowały one zarówno jazdę dzienną, jak i po zapadnięciu zmroku, kiedy widoczność jest ograniczona. Testy udowodniły, że Nissan ARIYA może zapewnić kierowcom i pasażerom zarówno ekscytujące wrażenia z jazdy samochodem elektrycznym, jak i odpowiednie osiągi.