NOKIAN: NOWE LETNIE OPONY DO AUT TYPU CROSSOVER I SUV

Nokian_Pow1

Skandynawski producent opon premium Nokian Tyres zaprezentował nowe letnie opony przeznaczone do samochodów typu SUV i crossover.

Pierwsze z nich – Powerproof SUV, zaprojektowane z myślą o bezpiecznej jeździe, zapewniają spokój nawet w ekstremalnych sytuacjach, takich jak zmiana pasa ruchu przy dużej prędkości czy nagłe hamowanie.


Zobacz także:

OPONY

OPONY NOKIAN


 

Drugie, Nokian Wetproof SUV, skuteczne zatrzymując pojazd także na mokrej nawierzchni oraz chronią przed aquaplaningiem. Oba modele wyposażone są w technologię Dual Zone Safety, znaną z wyróżnionych w licznych testach motoryzacyjnych opon do samochodów osobowych.

Nokian_Pow2

Rosnąca popularność mocnych SUV-ów i modnych crossover-ów wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na opony do tego typu pojazdów. Powerproof i Wetproof są odpowiedzią firmy na potrzeby rynku.

– Wiemy, że opony letnie muszą być bezpieczne i niezawodne przez wszystkie cieplejsze miesiące – od wczesnej wiosny, aż po późną jesień. Pracując nad stworzeniem opon do pojazdów typu SUV, szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby sprawdzały się przy każdej pogodzie i w każdych warunkach – mówi Jarno Röytiö, Development Manager w Nokian Tyres.

Obydwa nowe produkty Nokian Tyres, oprócz ulepszonej konstrukcji, która czyni je solidniejszymi, wyposażone zostały w unikalną technologię aramidowej ściany bocznej. Wzmocnione niezwykle wytrzymałym włóknem aramidowym opony są bardziej odporne na uszkodzenia i pęknięcia, które mogłyby przeszkodzić wakacyjnym podróżom.

Nokian_Pow4

Nowe modele opon, przeznaczone do pojazdów typu SUV, są wynikiem podejmowanych przez Nokian Tyres działań na rzecz rozszerzenia oferty opon letnich na rynku środkowoeuropejskim. Powerproof SUV i Wetproof SUV posiadają znak certyfikacji TÜV SÜD. Nowe ogumienie będzie dostępne wiosną 2020 r.

Nokian Powerproof SUV

Nowe Powerproof SUV to letnie opony UHP. Technologia Dual Zone Safety zapewnia doskonałą przyczepność i przewidywalność trakcji. W technologii tej opona podzielona jest na dwie strefy funkcyjne. Strefa Power Zone na zewnętrznym barku opony odpowiada za precyzyjne prowadzenie, natomiast strefa Wet Safety Zone po wewnętrznej stronie opony zwiększa bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.

Nowa, mocniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja, opracowana z myślą o dużych prędkościach, zapewnia większą stabilność od pierwszych dni wiosny po późne lato. Dzięki wyjątkowej architekturze bieżnika, opona nadaje się do wymagających zastosowań i dużych prędkości. Opracowana specjalnie dla samochodów typu SUV mieszanka gumowa Dynamic Grip SUV zapewnia przyczepność i maksymalną wytrzymałość.

Nokian_Pow3

Przy tworzeniu nowych produktów, Nokian Tyres współpracowało z mistrzem świata Formuły 1, Miką Häkkinenem.

– Z jego wiedzy specjalistycznej mieliśmy okazję skorzystać po raz pierwszy przy pracach nad oponami Nokian Powerproof do samochodów osobowych. Zaangażowanie Häkkinena w testy opon Nokian Powerproof SUV wydawało się być następnym logicznym krokiem – wyjaśnia Jarno Röytiö.

Zdaniem Häkkinena, Nokian Powerproof SUV to gwarancja pierwszorzędnych osiągów, niezwykłej wytrzymałości i przyjemnej jazdy. Ponad wszystko ceni on stabilność, niezawodność i łatwe prowadzenie na co dzień.

– Opony te świetnie sprawdzają się przy dużych i małych prędkościach, zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Pozwalają na pewną jazdę, co z kolei przekłada się na większe bezpieczeństwo – mówi Häkkinen.

Nokian_Pow5

Opony będą dostepne dostępne aż w 29 wersjach rozmiarowych, w przedziale od 17 do 21 cali, w trzech kategoriach prędkości: V (240 km/h), W (270 km/h) i Y (300 km/h).

Nokian Wetproof SUV

Nowy model Wetproof SUV przeznaczony jest do małych i średnich SUV-ów, stworzony z myślą o drogach Europy Środkowej. Największą zaletą opony jest świetna przyczepność na mokrej nawierzchni i wysoka odporność na zjawisko aquaplaningu.

– Mamy świadomość, że dla europejskich kierowców szczególnie ważna jest dobra przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, którą gwarantuje właśnie opona Nokian Wetproof SUV. Nie tylko lepiej trzyma się ona drogi, ale także jest bardziej odporna na aquaplaning, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pasażerów podczas jazdy w deszczu – zapewnia Jarno Röytiö, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Nokian_wetprof1

W nowych oponach także występuje technologia Dual Zone Safety. Dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy w deszczu zapewnia najnowszej generacji mieszanka gumowa Aqua Hybrid SUV na bazie polimerów i krzemionki, która pozwala jednocześnie ograniczyć zużycie paliwa. Pod względem przyczepności Wetproof SUV znacznie wyprzedza inne dostępne na rynku opony klasy A.

Wetproof SUV dostępne aż w 27 rozmiarach, w przedziale od 16 do 19 cali, w trzech kategoriach prędkości: H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h).

Nokian_wetprof2