NOKIAN: NOWE OPONY ZIMOWE WR SNOWPROOF

nokian-opnow1

Nowe Nokian WR Snowproof to solidne i niezawodne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Stworzone zostały specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej.

Zapewniają pełną kontrolę nawet podczas gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.


Zobacz także:

OPONY


 

Nieoczekiwane zmiany pogody to zjawisko występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy. Nokian WR Snowproof to nowe opony zimowe klasy premium. Nowy model ten zapewnia nie tylko świetną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, ale także przewidywalne zachowanie oraz większą stabilność auta zarówno na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta oraz malowniczych górskich drogach odpowiadając tym samym na potrzeby kierowców Europy Środkowej.

nokian-opnow2

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres niemal 60 proc. kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70 proc. respondentów najważniejsze właściwości opon, podczas, gdy zapewnienie bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze oraz dobra przyczepność na błocie pośniegowym uplasowały się w pierwszej trójce.

Alpine Sense Grip

Nowe Nokian WR Snowproof oferują doskonałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym – cecha, której wielu kierowców nie tylko oczekuje ale bardzo często rzeczywiście potrzebuje. Wyjątkową przyczepność zapewnia technologia Alpine Sense Grip, a dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki gumowej Alpine Grip opony świetnie sprawdzają się zarówno w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję zapewniając bezpieczne i wygodne prowadzenie oraz większą stabilność i pełną kontrolę nawet w nieoczekiwanych sytuacjach. Opony charakteryzują się także niezwykle niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

nokian-opnow3

– Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni, np. w celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem, stanowią dla kierowców spore wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe – zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technologia Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych zapewniając lepszą przyczepność i większa kontrolę nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Nowa opona premium w szerokiej gamie rozmiarów do kupienia już jesienią 2019 r.

nokian-opnow4

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160 km/h), T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Producent oferuje także szeroki wybór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali.

Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje szeroki wachlarz opon zimowych – w tym popularne Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych dopasowanych do obecnie dostępnych na rynku modeli samochodów.

Nokian Tyres posiada obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania mające zapewniać większe bezpieczeństwo zimą. To także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.