NOWE ATRAKCYJNE PROPOZYCJE W PANEK CARSHARING

Usługa Panek CarSharing jest na rynku od 3 lat, oferuje ponad 2 300 samochodów i ponad 20 różnych modeli pojazdów. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.

Teraz do floty dołączają kolejne atrakcyjne pojazdy: BMW i8, Lexus RC300 oraz ciężarowe Renault Master L3H2.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

PANEK CARSHARING


 

Trudno powiedzieć, który kraj przoduje w CarSharingu, czy liderem jest firma, która ma najwięcej samochodów, najwięcej stref, czy może najbardziej luksusowe samochody. Niezależnie od tego, jaki sposób oceny wybierzemy, polski system wynajmu na minuty Panek CarSharing oferuje najdroższy w zakupie pojazd, który jest obecnie wynajmowany na minuty.

Ten przyjazny środowisku super samochód rozpędza się do 100 km/h w 4,4 sekundy, dzięki łącznej mocy 362 koni, dostarczanych przez silnik spalinowy oraz elektryczny. Emituje jedynie 49 gramów dwutlenku węgla na kilometr. Zużycie paliwa wynosi 2,1 litra na 100 km, a na samym silniku elektrycznym możemy przejechać do 37 km z maksymalną prędkością 120 km/h.

Polskie salony opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy tego modelu. Jego rynkowa cena to około 700 000 zł. Aby móc wynająć BMW i8 w Panek CarSharing należy posiadać aktywne konto i historię wynajmów na minimum 2 000 zł. Koszt wynajęcia to 4,99 zł/km i 3,99 zł/min. liczone łącznie. Cena postoju to 1,99 zł za minutę. Zatrzymanie w miejskiej strefie płatnego parkowania oraz paliwo zawarte jest w cenie wynajmu.

BMW i8 można otworzyć i zamknąć za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie. Samochód posiada ponadto systemy monitoringu informujące biuro obsługi carsharingu o używaniu auta w niewłaściwy sposób.

Lexus RC300 w CarSharingu

Lexus RC300, wyposażony w 245-konny silnik zapewnia niesamowite wrażenia z jazdy. Wnętrze przepełnia zapach pięknej, czerwonej, skórzanej tapicerki. Koszt wynajęcia auta to 2,99zł/km i 1,99 zł/min. liczone łączne. W cenie zawarte są wszystkie koszty użytkowania w tym postój w miejskiej strefie płatnego parkowania oraz paliwo. Aby móc z niego skorzystać należy mieć historię wypożyczeń w Panek CarSharing i wydać co najmniej 500 zł na usługę.

Udostępniony użytkownikom Lexus to wersja F Sport, która charakteryzuje się obniżonym, utwardzonym zawieszeniem oraz designerskim pakietem stylistycznym. Z pewnością da wiele radości tym osobom, które lubią sportowe auta i chcą zrobić wrażenie.

Renault Master L3H2

W usłudze Panek CarSharing dostępne są obecnie samochody ciężarowe. Można je wynająć na minuty, godziny, dni oraz miesiące. Samochodami można jeździć po całej Polsce, jednak w ramach testów auta na ten moment można zwracać tylko w Warszawie.

Renault Master L3H2 pomieści 5 europalet, a jego ładowność to 1 388 kg. Wewnątrz zmieszczą się towary o kubaturze: 13 m2, długości: 3,60 m, szerokości: 1,70 m i wysokości: 1,70 m. Samochód ma ponad 6 metrów długości całkowitej, prawie 2,5 m szerokości, a także blisko 2,5 me wysokości. Nie zmieści się więc na większości parkingów podziemnych.

Użytkowanie go wymaga pewnych umiejętności lub sporej ostrożności, dlatego przy okazji wprowadzania auta, Panek CarSharing zachęca do zakupu Rozszerzonej Ochrony, która za miesięczną kwotę 49 zł znosi odpowiedzialność za szkody na wszystkie dostępne auta.

Koszt wynajęcia Mastera w cenniku standardowym to 0,99 zł za kilometr i 0,95 zł za minutę, liczone łącznie. Koszt postoju samochodu w przypadku kiedy jest np. załadowywany, to 0,20 zł za minutę. Osoby potrzebujące auta na dłużej mogą skorzystać z oferty wynajmu na dobę w cenie 189 zł lub cennika pakietowego. Doba wynajmu Mastera w pakiecie tygodniowym to 159 zł, a w pakiecie miesięcznym 119 zł.

Do cen pakietowych należy doliczyć 0,90 zł za każdy przejechany kilometr. Wszystkie podane ceny są kwotami brutto. Paliwo oraz postój w miejskich strefach płatnego parkowania są zawarte w koszcie wynajmu. Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia paliwa za pomocą karty paliwowej, którą znajdziemy w samochodzie.

Ponadto, posiadając pakiet dzienny, dobowy lub miesięczny dla samochodów Renault Master (grupa pojazdów Cargo), można użytkować samochody z grup Economy, Comfort oraz Premium i przesiadać się miedzy nimi w dowolny sposób podczas całego czasu trwania pakietu.

Osoby, które będą chciały przetestować nowe auto, jednocześnie nie posiadając jeszcze konta w usłudze, otrzymają 20 zł do wykorzystania na przejazdy w ramach bonusu za pierwszą rejestrację. Wszystko, co należy zrobić, to ściągnąć aplikację, zarejestrować się i poczekać na aktywację, która trwa do 60 minut.