OPEL: NOWA CORSA PRZYJECHAŁA DO WARSZAWY

opel-corsa-p1

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, której bohaterem był nowy Opel Corsa. Dwa modele przybyły do stolicy jeszcze przed oficjalną prezentacja modelu.

Nastąpi ona na początku września podczas salonu samochodowego IAA Frankfurt Motor Show.


Zobacz także:

PREMIERY

FRANKFURT 2019


 

opel-corsa-p4

W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli m.in. Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny marek Peugeot, Citroen, DS i Opel w Polsce, Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce oraz Wojciech Osoś, Dyrektor ds. Public Relations.

Nowe modele: Corsa oraz elektryczna Corsa-e są dla producenta bardzo ważne, stanowią bowiem znaczny procent sprzedaży aut Opla zarówno w Europie, jak i w Polsce. Jak stwierdził Grzegorz Handzlik, aż przykro rozstawać się z Corsą piątej generacji, bowiem w samym tylko lipcu br. nowych użytkowników znalazło prawie tysiąc egzemplarzy tego samochodu!

opel-corsa-p2

Oczywiście nowy pojazd jest bardziej nowoczesny i wyposażony w jeszcze lepsze technologie, systemy wspomagające kierowcę i bezpieczeństwa. Grzegorz Handzlik kilkakrotnie podkreślał, że jest to auto rodzinne, sprawdzające się nie tylko w ruchu miejskim, ale także na długich trasach.

Ceny wersji z silnikami benzynowymi i motorem Diesla przedstawialiśmy już na naszych łamach. Nowa, w pełni elektryczna Corsa-e jest już dostępna w zamówieniach. Cena wersji Edition to 124 490 zł, natomiast Elegance kosztuje 130 390 zł.

2019 Opel Corsa

Wykaz opcji dla modeli elektrycznych i z tradycyjnymi silnikami jest bardzo szeroki – obejmuje w sumie aż kilkadziesiąt pozycji. Praktycznie więc każdy znajdzie sobie coś dla siebie, może spersonalizować auto, posiadać w nim wszystko, co przydatne mu do jazdy.

Przydatnym rozwiązaniem są też liczne pakiety, zamówienie których obniża często znacząco koszty wyposażenia opcjonalnego.

Przypominamy wymiary nowego samochodu: 4060 mm długości, 1433 mm wysokości, 1765/ 1960 mm (z lusterkami) szerokości i 2538 mm rozstawu osi. Pojemność bagażnika to 309 l, przy rozłożonych siedzeniach – 1015 l. Średnica zawracania – 10,4 m.

opel-corsa-p3

Dostępne silniki to 1199 ccm 75 KM z 5-stopniową skrzynia manualną, 1199 ccm 100 KM z 6-stopniową skrzynią manualną i 8-stopniową przekładnią automatyczną, 1199 ccm 130 KM z 8-stopniowym automatem oraz 1499 ccm 102 KM (silnik Diesla).

Corsa-e ma silnik elektryczny z automatycznym reduktorem o mocy 136 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm. Zasięg wynosi 330 km/ 450 km (WLTP, NEDC), a czas ładowania w stacji 100 kW – 30 min. do 80 procent.

Samochody za nim wjadą do polskich salonów obejrzeć będzie można na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.

opel-corsa-p8