OPEL: RUSZYŁY ZAMÓWIENIA NA NOWĄ CORSĘ Z SILNIKAMI SPALINOWYMI

2019 Opel Corsa

Opel rozpoczął na polskim rynku przyjmowanie zamówień na nowy model Corsa z klasycznymi silnikami spalinowymi. Wcześniej ruszyły zamówienia na w pełni elektryczną Corsę-e.

Samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnym w wersji Edition, Elegance i usportowionej GS Line oferowane są w czterech wersjach wyposażenia.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Opel Corsa szóstej generacji będzie dostępny z zupełnie nową gamą silników. W porównaniu z obecnymi, nowe jednostki (o mocy od 55 kW/75 KM do 96 kW/130 KM) cechuje znacznie zmniejszone zużycie paliwa i ograniczenie emisji spalin przy zachowaniu podobnej mocy.

2019 Opel Corsa

Wszystkie opcje napędu cechują się umiarkowanym spalaniem (zużycie paliwa według NEDC, cykl cykl mieszany: 4,6– 3,2 l/100 km, emisja CO2: 144– 104 g/km; dane mają charakter wstępny). Model, w zależności od wersji silnikowej, jest dostępny z pięciobiegową lub sześciobiegową przekładnię manualną, a także w wariancie z ośmiobiegową przekładnią automatycznaą.

– Nowy Opel Corsa to zaawansowany technologicznie, bardzo elegancki samochód miejski o sportowej stylistyce. Polskim klientom, w bardzo konkurencyjnych cenach, oferujemy cztery wersje wyposażenia oraz szeroki wybór jednostek napędowych, w tym wersję w pełni elektryczną. Jestem przekonany, że nowa Corsa ma wszelkie atuty, aby odnieść rynkowy sukces — powiedział Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce.

Nowa Corsa oferowana będzie w czterech wersjach wyposażenia. W wersji podstawowej oferowanej z silnikiem 1.2 o mocy 55 kW/75 KM dostępna jest już od 49 990 zł (cena brutto w Polsce z podatkiem VAT). Nawet w wersji podstawowej auto ma wiele rozwiązań technicznych i dodatków zwiększających komfort i bezpieczeństwo.

2019 Opel Corsa

Systemy wspomagające obejmują na przykład system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający, tempomat z ograniczeniem prędkości, asystenta pasa ruchu i rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości.

W wersji Edition dodano najpopularniejsze opcje wyposażenia dodatkowego, wyposażenie w Corsie Elegance ma zapewnić jak największy komfort, a Corsa GS Line oferuje dodatkowe elementy akcentujące sportowy charakter samochodu. Takie podejście do wersji wyposażenia, które po raz pierwszy zastosowane jest w modelu Corsa, wkrótce obejmie również inne modele Opla.

Nowe auto oferuje liczne technologie i systemy wspomagające. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED.

2019 Opel Corsa

Takie jak system rozpoznawania znaków drogowych lub radarowy tempomat adaptacyjny oraz sterowany czujnikami system ochrony bocznej, oferują zauważalne wzmocnienie bezpieczeństwa. W ofercie znajduje się również system monitorowania martwego pola oraz różne systemy wspomagające parkowanie. Corsa po raz pierwszy jest też dostępna z asystentem pasa ruchu.

Oferta rozwiązań multimedialnych obejmuje m.in. systemy Multimedia i Multimedia Navi z 7–calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10‑calowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości.

Ponadto jako opcja dostępna będzie także nowa usługa telematyczna OpelConnect. Navigation Online z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, aktualnymi cenami paliwa i połączeniami alarmowymi sprawiają, że podróże stają się bardziej relaksujące.

Ceny nowej Corsy podajemy poniżej