OPEL: PEŁNA ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM BEZ MANDATU

Opel-navi1

W wielu krajach używanie telefonu w czasie prowadzenia pojazdu jest zabronione. Przyłapanie na gorącym uczynku przez policję może być też bardzo kosztowne.

Na przykład w Niemczech, gdzie ostatnio podniesiono kwoty mandatów i rozszerzono zakaz na inne urządzenia, takie jak tablety i czytniki e‑booków, już samo wzięcie telefonu do ręki, aby spojrzeć na wyświetlacz grozi grzywną w wysokości 100 EUR i jednym punktem karnym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

GPS / AUDIO


 

W Polsce także trzeba zapłacić grzywnę w wysokości 200 złotych, a na konto wpływa aż pięć punktów karnych.

Opel-navi2

Na szczęście dla kierowców, którzy chcą pozostać w kontakcie z innymi lub używać smartfona do nawigacji, firma Opel oferuje różne systemy multimedialne i uchwyty na smartfona w całej gamie samochodów osobowych. Rozwiązania te pozwalają na obsługę telefonu bez użycia rąk.

W zależności od wersji systemu multimedialnego telefon można obsługiwać przyciskami na panelu sterowania systemu (w podstawowych wersjach), poprzez ekran dotykowy i przyciski na kierownicy oraz korzystając z funkcji rozpoznawania mowy. R 4.0 IntelliLink, Navi 4.0 IntelliLink oraz Navi 900 IntelliLink, czyli flagowa wersja systemu multimedialnego w samochodach marki, umożliwiają obsługę kompatybilnych telefonów przez ich własny system sterowania głosem, taki jak Siri czy Google.

Podłączenie smartfona do samochodu jest możliwe w modelach KARL, ADAM, Corsa, Astra, Crossland X, Grandland X, Mokka X, Insignia oraz Zafira wyposażonych w system R 4.0 IntelliLink.

Opel-navi3

Navi 4.0 IntelliLink: zintegrowana nawigacja

Oprócz wszystkich zalet systemu R 4.0 IntelliLink — takich jak siedmiocalowy ekran dotykowy, moduł Bluetooth oraz kompatybilność ze standardami Apple CarPlay i Android Auto — Navi 4.0 IntelliLink oferuje zintegrowaną nawigację z drogowymi mapami Europy wyświetlanymi w formacie 2D lub 3D. Kierowcy otoczeni opieką systemu OnStar mogą nawet przesyłać współrzędne celu podróży wprost do systemu nawigacji (funkcja pobierania celu podróży). Można to zrobić za pośrednictwem doradcy OnStar lub przez aplikację MyOpel.

Dzięki prostemu i przejrzystemu menu oraz intuicyjności obsługi funkcjonalnego systemu modele KARL, ADAM, Corsa i Zafira są znakomicie skomunikowane. W modelach Crossland X i Grandland X system Navi 5.0 IntelliLink, z ośmiocalowym kolorowym ekranem dotykowym, sprawnie integruje się ze smartfonami przez interfejs Apple CarPlay lub Android Auto.

Najnowsza generacja systemu Navi 900 IntelliLink, oferowana w Oplach Astra, Mokka X i Insignia, zapewnia dostęp do najlepszej i zindywidualizowanej rozrywki. System jest również kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, co pozwala szybko i kompleksowo podłączyć smartfon z odpowiednim systemem operacyjnym do Insignii i uzyskać dostęp do najpotrzebniejszych funkcji tego urządzenia.

Opel-navi4

W celu dalszego podniesienia wygody korzystania z telefonu komórkowego i Bluetooth, Opel oferuje również bezprzewodowe ładowanie. Eliminuje to plątaninę kabli i nieporządek w kabinie — wystarczy położyć smartfon na ładowarce, a proces ładowania wykorzystujący indukcję elektromagnetyczną rozpocznie się automatycznie. Bezprzewodowe ładowanie jest możliwe w samochodach Opel ADAM, Corsa, Crossland X, Grandland X i Insignia.

Oczywiście firma Opel oferuje także klasyczne rozwiązania pozwalające na używanie smartfona bez trzymania go w ręku, takie jak uchwyt FlexDock dostępny w ADAM‑ie i Corsie. Montowany na desce rozdzielczej uchwyt umożliwia korzystanie z nawigacji w smartfonie. Inną zaletą FlexDock jest funkcja ładowania baterii smartfona bez dodatkowych kabli.