PEKIN 2024: MINI ZAPREZENTUJE GAMĘ SWOICH NOWYCH MODELI

Podczas 18. Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej 2024 w Pekinie fani MINI mogą spodziewać się wielu atrakcji.

W dniach od 25 kwietnia do 4 maja w China International Exhibition Center w Pekinie MINI zaprezentuje nową generację modeli. W ramach chińskich targów motoryzacyjnych pod hasłem „Nowa era, nowe samochody” światową premierę będzie miało pierwsze MINI Aceman. Dzięki niezależnej, w pełni elektrycznej koncepcji pojazdu MINI Aceman plasuje się pomiędzy modelami MINI Cooper a MINI Countryman.


Zobacz także:

POZNAŃ MOTOR SHOW: NOWA KLASA V ORAZ INNE NOWOŚCI OD MERCEDESA
 

AUTOSALONY


 

MINI na targach Auto China 2024 zaprezentuje gamę swoich nowych produktów w tym elektryczne MINI Cooper w obu wersjach mocy „E” i „SE” oraz MINI John Cooper Works Countryman ALL4 z inteligentnym napędem na wszystkie koła.

Targi Auto China odbywają się w Pekinie od 1990 roku co dwa lata. Na ponad 200 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, na największym obecnie na świecie rynku motoryzacyjnym, swoje portfolio prezentować będzie ponad 700 wystawców.

MINI Cooper: maksymalne emocje przy minimalnym śladzie węglowym.

MINI Cooper z napędem w pełni elektrycznym dostępne jest jako Cooper E oraz Cooper SE o wyższych osiągach i zasięgu. Przód elektrycznego modelu definiują ikoniczne okrągłe reflektory i ośmiokątna atrapa chłodnicy. Podobnie jak w przypadku całej nowej rodziny modeli, MINI Cooper dostępne jest w czterech pakietach stylistycznych (Essential, Classic, Favoured, JCW).

Na targach Auto China 2024 MINI zaprezentuje model Cooper E z pakietem Favoured. Wariant ten ma ekskluzywne detale zewnętrzne w ekspresyjnym kolorze Sunny Side Yellow oraz kontrastujący dach i lusterka w kolorze białym. MINI Cooper E imponuje mocą 135 kW / 184 KM i dynamicznym przyspieszeniem. Akumulator MINI Cooper E (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,3–13,8 kWh/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; klasa emisji CO2: A) pozwala uzyskać zasięg 305 km w cyklu testowym WLTP przy pojemności 40,7 kWh. Do naładowania akumulatora MINI Cooper E od 10 do 80% wystarcza 28 minut ładowania z mocą 75 kW.

Zelektryfikowany gokart o zwiększonym zasięgu.

MINI Cooper SE (zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,7–14,1 kWh/ 100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km; klasa emisji CO2: A) o mocy 160 kW / 218 KM i gwarantuje jeszcze więcej emocji. Akumulator wysokonapięciowy o pojemności 54,2 kWh pozwala uzyskać zasięg do 402 km w cyklu testowym WLTP.

Prezentowane na targach Auto China 2024 MINI Cooper SE w kolorze British Racing Green nawiązuje do wyścigowych sukcesów swojego klasycznego poprzednika. W pakiecie stylistycznym Classic dwukolorowa czarno-niebieska dzianina na desce rozdzielczej i drzwiach stanowi elegancki kontrast dla wysokiej klasy wiskozowej tapicerki foteli. Wnętrze MINI Cooper bazuje na nowym języku stylistycznym MINI „Charismatic Simplicity”. Okrągły wyświetlacz OLED, charakterystyczny panel przełączników dźwigienkowych i nowa kierownica tworzą minimalistyczny wygląd kokpitu.

Na swoim stoisku w Pekinie MINI zaprezentuje również model Cooper SE z pakietem stylistycznym John Cooper Works. Kontrastujący czerwony dach tworzy z lakierem Legend Grey charakterystyczny mocny akcent. Ekskluzywne elementy stylistyczne, takie jak rzucające się w oczy dyfuzory z przodu i z tyłu, atrapa chłodnicy i logo JCW w błyszczącym kolorze czarnym podkreślają sportowy charakter tego pakietu. We wnętrzu sportowe fotele JCW obite wielokolorową dzianiną i czarną skórą syntetyczną z czerwonymi szwami odzwierciedlają kolorystykę deski rozdzielczej i boczków drzwi.

MINI John Cooper Works Countryman ALL4: potężna wszechstronność, również poza utwardzonymi drogami.

W Pekinie pojawi się również największe spośród MINI: MINI John Cooper Works Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,3–7,8 l/100 km wg WLTP; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 187–177 g/km; klasa emisji CO2: A) ze standardowym napędem na wszystkie koła ALL4 i wysokowydajnym silnikiem o mocy 221 kW / 300 KM daje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 5,4 s.

Typowy dla JCW kontrastujący kolor Chili Red lusterek, dachu i wstawek w wylotach powietrza oraz błyszczącym Midnight Black podkreślają sportowy charakter tego modelu. Wnętrze oferuje mnóstwo przestrzeni. Pojemność bagażnika wynosząca po złożeniu oparcia tylnej kanapy nawet 1450 l umożliwia przewóz również dużego bagażu.

Tryby MINI Experience zapewniają szczególnie angażujące wrażenia z jazdy. Oprócz specjalnych elementów graficznych na wyświetlaczu OLED, fani MINI mogą doświadczać całego wnętrza w nowy sposób dzięki specjalnej grafice świetlnej w różnych kolorach i wzorach.