POZNAŃ MOTOR SHOW: NOWA KLASA V ORAZ INNE NOWOŚCI OD MERCEDESA

Od 4 do 7 kwietnia 2024 roku, od czwartku do niedzieli, w Poznaniu odbywać się będą najsłynniejsze targi samochodowe w naszej części Europy.

Trójramienną gwiazdę będzie tam reprezentować dealer Mercedes-Benz MB Motors, który pokaże na swoim stoisku szereg gorących nowości.


Zobacz także:

GENEWA 2024: MG ZAPREZENTOWAŁO MARKĘ PREMIUM IM – INTELLIGENT MOBILITY
 

AUTOSALONY


 

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej, które od wielu lat dostarczają entuzjastom dwóch i czterech kółek niezapomnianych emocji. Przez cztery dni w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zapoznać się z aktualnymi trendami, obejrzeć z bliska najnowsze modele samochodów oraz klasyczne legendy motoryzacji i zobaczyć szereg pokazów, w tym zawody mechaników. Łącznie wydarzenie zajmie 12 pawilonów przestrzeni wystawienniczej oraz teren zewnętrzny, gdzie odbędą się spektakularne widowiska z udziałem utalentowanych stunterów i drifterów.

Motywem przewodnim stoiska Mercedes-Benz MB Motors na targach Poznań Motor Show 2024 będzie szeroko pojęta przyszłość: zaawansowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania, które już dziś odciążają kierowców aut z gwiazdą, zapewniając im harmonijną łączność ze światem, i wspierają transformację w kierunku ograniczania emisji CO2. W specjalnej strefie producent luksusowych aut zademonstruje swoją nieustanną pasję do doskonałości i zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju. Na gości, potencjalnych klientów oraz fanów motoryzacji czeka to wszystko, co najnowsze i najciekawsze w świecie Mercedesa, od modeli elektrycznych po fascynujące sportowe maszyny AMG. Należą do nich dwie zjawiskowe, gorące nowości.

Podczas Poznań Motor Show 2024 swoją polską premierę będzie miała nowa generacja Klasy V Marco Polo. To niezwykle komfortowy kamper o zwartych wymiarach, którego poprzednicy od czterech dekad towarzyszą podróżnikom w ich przygodach i niezależnej turystyce. Nowy Marco Polo oferuje unikalne połączenie w swoim segmencie – komfort, luksus i bezpieczeństwo osobowych Mercedesów spotykają się tu ze wszystkimi cechami doskonałego samochodu kempingowego, którym można swobodnie poruszać się po mieście. Model wyróżnia odświeżony design i nowoczesne cyfrowe usługi z dodatkowymi, unowocześnionymi systemami bezpieczeństwa oraz sprawdzonymi wysokoprężnymi napędami o mocy od 163 do 237 KM.

Lista wyposażenia może obejmować m.in. matrycowe reflektory MULTIBEAM LED, aktywnego asystenta utrzymania odległości DISTRONIC czy zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z funkcją poziomowania. W ramach systemu MBUX poszerzono możliwości Mercedes-Benz Advanced Control (MBAC) z nowym trybem kempingowym, który pozwala sterować funkcjami takimi jak ogrzewanie, oświetlenie czy praca lodówki także z poziomu aplikacji na smartfonie. Jednocześnie Marco Polo jest niezawodnym kompanem podróży dla miłośników kempingowego stylu życia, w każdych warunkach zapewniając im wyjątkowy komfort i funkcjonalność. Gotowanie posiłków umożliwia dobrze wyposażony ciąg zabudowy kuchennej ze stolikiem, szafkami, zlewem, kuchenką gazową i lodówką. W części wypoczynkowej znalazła się wygodna kanapa, którą można elektrycznie rozkładać do pozycji łóżka, zyskując miejsce do spania dla dwóch osób. Dodatkową sypialnię dla dwóch osób tworzy podnoszony dach (w opcji – elektrycznie). Kamper jest seryjnie wyposażony w ogrzewanie powietrzne, które pozwala na przyjemny nocleg nawet w chłodne dni.

Najnowszym ambasadorem świata Mercedes-AMG będzie model GLC 63 S E Performance, który wprowadza do świata SUV-ów klasy średniej wyczynowy hybrydowy napęd plug-in z najmocniejszym 4-cylindrowym seryjnym silnikiem świata. Cały zespół generuje moc 680 KM, a strategia jego pracy jest zorientowana na wysokie osiągi (0-100 km/h w 3,5 s, prędkość maksymalna 275 km/h). Bezkompromisową dynamikę jazdy zapewniają m.in. seryjna skrętna tylna oś, zawieszenie AMG RIDE CONTROL z adaptacyjną regulacją tłumienia oraz aktywna, elektromechaniczna stabilizacja przechyłów AMG ACTIVE RIDE CONTROL. Obok niego stanie sportowa limuzyna C63 63 S E Performance.

Wśród modeli z rodziny AMG zaprezentowane zostanie ikoniczne gran turismo z Affalterbach, czyli 585-konny Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ Coupe, który łączy charyzmatyczną naturę poprzednika z jeszcze wyższym poziomem codziennej użyteczności, komfortu i przydatnych funkcji łączności. A także najbardziej sportowe wydanie Klasy S – S 63 E Performance o zawrotnej mocy 802 KM, przyspieszające do 100 km/h w zaledwie 3,3 s.

MB Motors zaprezentuje w Poznaniu także część z liczącej już aż 7 modeli osobowych Mercedes-Benz z gamy samochodów wyłącznie na prąd w tym wszechstronnego elektrycznego SUV-a EQE 350 4MATIC SUV, zaktualizowany EQA czy dysponującą 737 km zasięgu, w cyklu WLTP, luksusową limuzynę EQS o ultraniskim współczynniku oporu powietrza Cd.

Na gości strefy Mercedes-Benz MB Motors będą czekać eksperci. To idealna okazja, by zadać im pytania na temat poszczególnych modeli lub infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.

Na najmłodszych pasjonatów motoryzacji czekać będzie kolejna atrakcja – konkurs fotograficzny, którego tematem będzie wizja przyszłości motoryzacji przez pryzmat elektromobilności, wyjątkowych osiągów i komfortu podróżowania. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zrobić zdjęcie, opublikować je na Instagramie, dodać tag #MBFuture i oznaczyć profil @mbmotors.poznan. Najbardziej kreatywne, inspirujące i zgodne z tematem zdjęcia zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, w tym możliwością udziału w sesji zdjęciowej „1na1” wybranych modeli Mercedes-AMG oraz Mercedes-Benz, ekskluzywnymi gadżetami sygnowanymi logiem AMG oraz zaproszeniem na szkolenie z zakresu sprzedaży, marketingu i PR samochodów luksusowych, które poprowadzą eksperci MB Motors.

Stoisko Mercedes-Benz MB Motors będzie zlokalizowane w pawilonie nr 6, sektor C, stoisko numer 11. Targi Poznań Motor Show 2023 dla zwiedzających będą otwarte od piątku 5 kwietnia do niedzieli 7 kwietnia, codziennie w godz. 10:00-18:00. Ceny biletów i dodatkowe informacje znajdują się na stronie https://motorshow.pl/pl/dla-zwiedzajacych/co-gdzie-kiedy/godziny-otwarcia/. Wydarzenie tradycyjnie odbywa się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu.