GENEWA 2024: MG ZAPREZENTOWAŁO MARKĘ PREMIUM IM – INTELLIGENT MOBILITY

Oprócz światowej premiery nowego MG3 Hybrid na targach w Genewie 2024 odbył się kolejny globalny debiut – marka IM.

IM oznacza Intelligent Mobility: to nowa marka inteligentnych pojazdów elektrycznych typu BEV od właściciela MG – macierzystej firmy SAIC Motor.

Sedan IM L6 został zaprezentowany po raz pierwszy (debiut światowy): to całkowicie elektryczny samochód klasy premium oferujący najnowsze rozwiązania technologiczne.


Zobacz także:

GENEWA 2024: DACIA ZAPREZENTUJE TRZY SWOJE NOWE MODELE
 

AUTOSALONY


 

IM pojawi się na rynku europejskim w 2025 roku i będzie się klasyfikować w segmencie samochodów klasy premium, ukierunkowanego na limuzyny i większe SUV-y. Modele marki IM będą się wyróżniać zaawansowaną technologią w zakresie wspomagania i kontroli jazdy, inteligentnymi usługami połączonymi z internetem dla kierowców oraz najnowocześniejszym elektrycznym układem napędowym.

Nowy, w pełni elektryczny IM L6 to połączenie wysokich osiągów w zakresie przyspieszenia od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy z wyjątkowym zasięgiem ponad 600 i 800 kilometrów w zależności od specyfikacji (wielkość i rodzaj akumulatora).

Nowy MG3 Hybrid i IM L6 zostały zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Genewie w poniedziałek 26 lutego (stoisko MG numer 4251, hala 4).