GENEWA 2024: DACIA ZAPREZENTUJE TRZY SWOJE NOWE MODELE

Dacia będzie obecna na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, który odbędzie się w dniach od 26 lutego do 3 marca 2024 roku.

Na stoisku o powierzchni 900 m2 na honorowym miejscu pojawi się Nowy Duster, Nowy Spring oraz prototypowy model na Rajd Dakar – Sandrider.


Zobacz także:

TOKIO AUTO SALON: HYUNDAI ZAPREZENTOWAŁ KONCEPCYJNY IONIQ 5 N NPX1
 

AUTOSALONY


 

WYŻSZY POZIOM DUSTERA

Nowy Duster, kultowy SUV marki, będzie miał swoją oficjalną premierę na Salonie Samochodowym w Genewie 2024.

Duster, wprowadzony na rynek po raz pierwszy w 2010 roku i którego druga generacja trafiła na rynek w 2017 roku, dał się poznać jako model zrywający z kanonami panującymi dotąd na rynku SUV-ów.

Duster to prawdziwa historia sukcesu samochodu, który został wyprodukowany w łącznej liczbie ponad 2,2 miliona egzemplarzy.

Obecna trzecia generacja Dustera, zbudowana na platformie CMF-B, charakteryzuje się bardziej muskularnym i wyrazistym designem oraz bardziej zróżnicowaną gamą napędów: LPG ECO G100, HYBRID 140, oraz 48 V mild-hybrid TCe 130 dostępną w wersji 4×2 i 4×4 – aby lepiej dostosować się do sposobów użytkowania samochodów przez klientów.

Duster, oferowany w cenie podstawowej poniżej 20 000 euro, pozostaje najatrakcyjniejszym rodzinnym SUV-em w swojej klasie pod względem stosunku ceny do parametrów użytkowych.

NOWA DACIA SPRING: JESZCZE BARDZIEJ ATRAKCYJNA I WCIĄŻ RÓWNIE ELEKTRYZUJĄCA

Nowa elektryczna Dacia Spring przykuwa uwagę całkowicie zmienionym designem nadwozia i wnętrza.

Spring jest jedynym samochodem elektrycznym dostępnym w Europie ważącym poniżej jednej tony. Pomimo tak kompaktowego nadwozia dysponuje on największą w tym segmencie aut ładownością i licznymi pomysłowymi elementami wyposażenia.

Dzięki personalizowalnemu cyfrowemu zespołowi zegarów (z 7-calowym ekranem) i 10-calowemu centralnemu ekranowi multimedialnemu Dacia Spring jest teraz jeszcze bardziej cyfrowa.

Dla zapewnienia jak największej wszechstronności Nowy Spring jest dostępny z silnikiem o mocy 45 KM w wersjach Essential oraz 65 KM w wersjach Expression i Extreme.

Wciąż równie przystępna cenowo Nowa Dacia Spring pozostaje samochodem elektrycznym o najkorzystniejszym stosunku ceny do parametrów użytkowych na rynku europejskim.

SANDRIDER: CEL – DAKAR!

Dacia zaprezentuje w Genewie prototypowy model Sandrider, którym marka zamierza wystartować wraz ze swym teamem The Dacia Sandrider już w 2025 roku w Mistrzostwach Świata w Rajdach Terenowych.

Dacia nieustannie redefiniuje to, co najważniejsze w oparciu o trzy filary tożsamości marki: solidność i wytrzymałość, essential but cool i eco-smart.

Strategia Dacii jest idealnie dopasowana do rajdu Dakar, stanowiącego swoiste pełnowymiarowe laboratorium technologiczne służące rozwijaniu niskoemisyjnej mobilności. Poprzez udział w tym rajdzie Dacia będzie mogła zweryfikować swoje podejście do kluczowych kwestii w najtrudniejszym terenie, w szczególności do działań na rzecz mobilności niskoemisyjnej za przystępną cenę: Sandrider będzie napędzany syntetycznym paliwem produkowanym przez koncern Aramco.

Konstrukcja Sandridera powstała z wykorzystaniem informacji zwrotnych od załóg i doskonale wpisuje się w DNA Dacii.

Na swoim stoisku Dacia zaprezentuje również gamę modeli marki spełniających wymagania nowego unijnego rozporządzenia GSR2.