PEUGEOT BEZ BARIER: LICYTACJA DLA PANCZENISTY

Peu_adap-2

W podwarszawskim tunelu aerodynamicznym Flyspot odbyło się spotkanie z Mateuszem Puszkarskim w ramach akcji Mobilność dla Mateusza, będącej częścią programu Peugeot Bez Barier.

W trakcie wydarzenia zaprezentowano w jaki sposób narodziła się akcja Mobilność dla Mateusza oraz przedstawiono historię Mateusza Puszkarskiego, niepełnosprawnego panczenisty, który w wyniku skoku do wody został sparaliżowany i od 7 lat porusza się na wózku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PEUGEOT: 208 Z ADAPTACJĄ DLA OSÓB NIEPEŁNOSPORAWNYCH


 

Przedstawiono główne założenie akcji, jakim jest zbiórka funduszy na adaptację samochodu dla niego, a także określono dodatkowy cel zbiórki, czyli stworzenie przez Mateusza multimedialnego przewodnika dla niepełnosprawnych kierowców, tak by z pomocą zaadaptowanego auta mógł w przyszłości pomóc innym niepełnosprawnym kierowcom.

Główną atrakcją spotkania były loty w tunelu aerodynamicznym i przełamanie bariery strachu przed lataniem. Jedną z pierwszych osób, która wzięła w tym udział był właśnie niepełnosprawny panczenista.

bezba_1

– Nasz tunel aerodynamiczny wytwarza jednorodny strumień powietrza o prędkości sięgającej aż do 315 km/h, a wrażenia podczas lotu są podobne do skoku spadochronowego z wysokości 4 tysięcy metrów. We Flyspocie gościliśmy już osoby z niepełnosprawnościami, jednak żadna z nich nie była w takim stopniu sparaliżowana jak Mateusz. Tym bardziej jestem szczęśliwy i dumny, że udało się bez przeszkód zrealizować jego lot i przełamać kolejną barierę – powiedział Bartosz Więcek, rzecznik Flyspot.

– Nieprzypadkowo na kolejne spotkanie dotyczące projektu Mobilność dla Mateusza wybraliśmy właśnie tunel aerodynamiczny. W ten sposób symbolicznie chcieliśmy pokazać, że Mateusz Puszkarski, chociaż na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim, to miał okazję unieść się w powietrze i latać, a w przyszłości mamy nadzieję, że będzie również w stanie samodzielnie poprowadzić samochód – powiedział Tomasz Mucha, rzecznik prasowy Peugeot Polska.

Podczas spotkania we Flyspocie zapowiedziano także start dwóch akcji, które pomogą zebrać pieniądze na adaptację samochodu. Pierwszą z nich jest projekt o nazwie #Bezbarier – multimedialny przewodnik, który od jest dostępny na platformie Polakpotrafi.pl. Jego celem będzie pokazanie jak wyglądają polskie drogi z perspektywy kierowcy z niepełnosprawnością.

Równolegle od połowy października do końca roku na platformie charytatywni.allegro.pl będą prowadzone licytacje specjalnych przedmiotów, z których dochód zasili konto Fundacji Integracja, zbierającej pieniądze na adaptację auta dla Mateusza Puszkarskiego. Do wylicytowania będą m.in. strój sportowy kolarki Sylwii Rekowskiej z projektu Osiem59, rowery Peugeot, a także kombinezon jednego z panczenistów z Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Bezba_2