PORSCHE TRADE 2013: DO ZOBACZENIA ZA ROK

Porsche 1_Parade

100 samochodów marki Porsche przemierzających ulice Warszawy, ponad 34 000 pokonanych kilometrów, tysiące litrów paliwa. Tak w skrócie wyglądało pierwsze w Polsce Porsche Parade.

Uczestnicy zebrali swoje samochody na Torze Poznań, gdzie testowali je pod okiem doświadczonych instruktorów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Bardzo ważną postacią był Christofer Ramirez, aktualny lider serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, który
podczas całego sezonu wyścigowego dawał przykład jak idealnie i z maksymalną prędkością poruszać się po torach wyścigowych.


Zobacz także:
TURYSTYKA
PORSCHE TRADE 2013: ŚWIĘTO MIŁOŚNIKÓW MARKI


Wśród polskich sław, służących swoim doświadczeniem uczestnikom Porsche Parade, nie zabrakło Leszka Kuzaja, wielokrotnego mistrza Rajdowych Mistrzostw Polski i Jarka Kazberuka, kierowcy i pilota rajdowego, siedmiokrotnego uczestnika Rajdu Dakar. Dzięki swojemu doświadczeniu i perfekcyjnej znajomości marki, instruktorzy bez problemów poradzili sobie z tak dużą liczbą samochodów na torze i potrafili doskonale określić możliwości każdego z modeli Porsche.

Porsche 2_911_Turbo_S

Po sprawdzeniu umiejętności na torze, wszystkie samochody wyruszyły wspólnie do Warszawy, gdzie odbyła się projekcja filmu „Le Mans”. Odpalone, przygotowujące się do startu silniki samochodów większości uczestników, towarzyszące scenie startu zawodników w filmie, jednoznacznie pokazały, że użytkownicy Porsche to prawdziwi miłośnicy swoich aut. Niesamowity dźwięk silników był znakiem, że w żyłach kierowców Porsche płynie benzyna.

Momentem kulminacyjnym wieczoru był pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz najnowszego modelu Porsche 911 Turbo S – mistrzowsko poprowadzony przez Leszka Kuzaja. Była to pierwsza tego typu prezentacja nowego modelu Porsche w Polsce. Emocje z mijającego dnia uczestnicy omówili podczas wieczoru w Martini Racing Lounge, który powstało na Placu Defilad w sąsiedztwie stworzonego przez samochody mobilnego muzeum Porsche.

Porsche 3_Parade 2

Mieszkańcy Warszawy wstrzymali oddech, kiedy po wykonaniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, samochody wszystkich uczestników wyjechały na ulice stolicy. Majestatycznie przejeżdżające samochody Porsche, których silniki wydobywały z siebie niepowtarzalne ryki, wywoływały na twarzach obserwujących tę historyczną chwilę niekrytą ciekawość oraz szczery entuzjazm.

Gospodarzami imprezy w Poznaniu byli – dyrektor marki Porsche w Polsce – Rafał Markiewicz oraz reprezentująca dealerów Katarzyna Zblewska. O stylizacje prezentujących zadbała marka Hugo Boss. Porsche Club Poland, który świętował dziesięciolecie istnienia, reprezentował prezes – Stanisław Helwing.

Porshe 4_night